Başbakan'dan Deniz Baykal'ın sözlerine sert tepki

Başbakan Yıldırım, CHP milletvekili Deniz Baykal'ın "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın" sözlerine tepki göstererek, "CHP'nin önceki genel başkanı bir konuşma yapıyor, konuşma baştan aşağı ofsayt. Peygambere saygısızlık ne haddine. Bunların, bu aziz milletin inançlarına bile saygıları yok. Ağzından çıkanı bunların kulakları duymuyor" dedi.

17 Mart 2017 Cuma 17:58
Başbakan'dan Deniz Baykal'ın sözlerine sert tepki

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "CHP'nin önceki genel başkanı bir konuşma yapıyor, konuşma baştan aşağı ofsayt. Bir tane doğru bir şey yok. Ama öyle bir laf etti ki inanın çok üzüldüm. Şöyle diyor; 'böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın.' Haşa. Peygambere saygısızlık ne haddine. Bunların, bu aziz milletin inançlarına bile saygıları yok. Ağzından çıkanı bunların kulakları duymuyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Bayburt'ta düzenlenen mitingde halka hitap etti. Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"15 Temmuz, Gezi Olayları hepsi bu iktidar döneminde yerle bir oldu. Türkiye genelinde gösteriler oldu ama Bayburt hiç bir şekilde onlara pabuç bırakmadı.

18 Maddelik bu değişikli şimdi sizin önünüze gelecek inşallah 16 Nisanda Bayburt destan yazmaya hazır.

Siz darbeler dönemini 'Evet' diyerek tarihe gömecek, zayıf hükumetler dönemine son vereceksiniz. Türkiye'nin istikbaline güç katacaksınız.

Biz Türkiye genelinde güçlü bir Evet çıkacağını görüyoruz ancak Bayburt 'un her zaman farkı var. Bu halk oylamasında rekor Bayburt'ta olacak. Bayburt'ta MHP'ye BBP'sine gönül vermiş bütün kardeşlerimiz Evet diyecek.

Tıpkı Menderes Özal dönemleri Ak Parti dönemi gibi tek parti dönemi olsun Türkiye büyüsün istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile sürekli güçlü iktidar gelecek, ekonomi koşar adımlarla büyüyecek, milli gelir iki katını geçecek, milli gelir 25 bin dolar olacak, Bayburtlu bundan payını alacak.

Meclis daha güçlü millet vekilleri daha hızlı iş yapacak projeleri bitirecek.

Bu anayasa değişikliğine evet demek için binlerce sebep var.

Hayırdan hayır gelmez 'Evet' bereket vardır.

CHP'nin önceki genel başkanı bir konuşma yapıyor, konuşma baştan aşağı ofsayt. Bir tane doğru bir şey yok. Ama öyle bir laf etti ki inanın çok üzüldüm. Şöyle diyor; 'böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın.' Haşa. Peygambere saygısızlık ne haddine. Bunların, bu aziz milletin inançlarına bile saygıları yok. Ağzından çıkanı bunların kulakları duymuyor.

Yeni sistemle Meclis ve Hükümet daha güçlü olacak.

Terör örgütleri 'Hayır' diyor. PKK Kandil'de Avrupa'da açıklamalar yapıyor ve Evet çıkarsa biz biteriz diyor.

Ne yaparsa yapsınlar bu Millet kimin ne yaptığını kimin ne dediğini çok iyi bilir. CHP Hayır diyorsa Bayburt Evet, Terör örgütleri Almanya, Hollanda Hayır diyorsa Bayburt Evet diyor. 16 Nisanda Bayburt, terör örgütlerini kollayanlara koruyanlara en güçlü şekilde cevap vermeye hazır.

Bayburt'un da kömesi ehramı çok meşhurdur. Bayburt'un çehresi değişecek millet isteyecek biz yapacağız. Bayburt'u cazibe merkezi haline getiriyoruz. Yatırımlarımız daha çok artacak.

Türkiye'yi kalkınma hamlesi ile daha müreffeh hale getireceğiz. Ve 65 proje ile iş sağlayacak fabrikalar kuracağız. Bir Bayburt üzerine bir Bayburt daha kuracağız. Millet isteyecek biz yapacağız. Bayburt isteyecek Ak Parti yapacak."

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 17:58

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü