Başbakan Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Çipras ile telefonla görüştü

Başbakan Yıldırım Çipras ile telefonda görüştü. Görüşmede, Ege Denizi'nde komşu Yunanistan ile son dönemde yaşanan gerginlikten rahatsızlık duyulduğu, tansiyonun düşürülmesi için Yunanistan'ın gerekli tedbirleri almasının beklendiği vurgulandı

13 Şubat 2018 Salı 21:29
Başbakan Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Çipras ile telefonla görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile telefonda görüştü.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım ile Çipras'ın görüşmesinde, Ege Denizi'nde, komşu Yunanistan ile son dönemde yaşanan gerginlikten rahatsızlık duyulduğu, tansiyonun düşürülmesi için Yunanistan'ın gerekli tedbirleri almasının beklendiği vurgulandı.

Görüşmede, bu hususta gerektiği takdirde iki tarafın üst düzey askeri yetkililerinin bir araya gelmesinin yararlı olacağı konusunda mutabık kalındı.

Görüş farklılıklarına rağmen olumlu bir havada gerçekleşen görüşmede, sorunların diyalog yoluyla çözümüne ağırlık verilmesi ve güven artırıcı önlemlerin geliştirilmesi üzerinde duruldu.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 21:29

YORUM YAZ

  • denyodenyo9 ay önce
    olooo ciprasss !! cipurasss . rica edicem yaramazlik yok ok ?
  • erdoerdo9 ay önce
    teröristleri yıllarca sinesinde barındıran yataklık eden besleyen bir palikaryadan şu sıralar nasıl bir giriş yapacağını herkez kestirebilir bir gemisini batırıp iki de uçağını düşürelimde gücümüzü oda görsün ...yoksa bu yaptıklarıda yanlarına kar kalır ..kendilerini bir b.k zannederler..

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018