Başbakan Yıldırım: Vatandaş herkese hak ettiği cevabı verir

Başbakan Yıldırım, "Boykot etmekle sonuç alınmaz. Vatandaş bunları uzaktan izler, günü geldiğinde de herkese hak ettiği cevabı verir" dedi.

05 Mayıs 2017 Cuma 10:10
Başbakan Yıldırım: Vatandaş herkese hak ettiği cevabı verir

Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'ndan Moldova'nın başkenti Kişinev'e hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi.

Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, Deniz Baykal'ın Abdullah Gül ile ilgili açıklamasına ilişkin, "'Hayır' kampanyası yapanlar doğrusu artık 'evet' çıktığına demek ki tam kani olmuşlar. Şimdi 'hayır' grubunun adayı kim olacak, makam dağıtma faslına geçmişler. Bu, iyi bir gelişme. Ama daha günü gelmeden kimin nereye aday olacağının arayışına girmek hem millete karşı bir nezaketsizlik hem de birinin başkasına makam ikramı çok da demokrasiye uyan bir şey değil." dedi.

"Boykot etmekle, katılmamakla hiçbir sonuç alınmaz"

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

"Bizim çağrımız, 2019 seçimleriyle yürürlüğe girecek yeni sisteme uygun her türlü düzenlemenin Mecliste bütün partilerin katılımıyla, geniş kapsamlı görüşülerek, konuşularak yapılması doğrultusunda. Buna yönelik daha önce çağrımızı yaptık, tekrarlıyoruz; boykot etmekle, katılmamakla hiçbir sonuç alınmaz. Vatandaş bunları uzaktan izler, günü geldiğinde de herkese hak ettiği cevabı verir."

Kaynak: AA

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 10:10

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü