Başbakan Yıldırım: Kemal Kılıçdaroğlu 1 dakikada anlattı

Kılıçdaroğlu'nun 'Cumhurbaşkanı ile Başbakan farklı partilerden olursa ve geçinemezler' gafına işaret eden Başbakan Yıldırım, "Biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz. Meğerse Kılıçdaroğlu değişiklik metnini okumamış" dedi.

10 Mart 2017 Cuma 16:10
Başbakan Yıldırım: Kemal Kılıçdaroğlu 1 dakikada anlattı

Başbakan Binali Yıldırım, Düzce'deki miting programında vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
"82 model darbe anayasası ile artık bu büyük ülke, yönünü belirleyemiyor. Niye belirleyemiyor? Çünkü anayasa bir ülkenin pusulasıdır, pusula bozulmuş iş görmüyor. Allah korusun, bozuk pusulayla gemi ya batar ya da karaya oturur.

Bu millet tankların önüne göğsünü siper ederek alçaklara dünyayı dar etti, halkın gücü tankın gücünü al aşağı etti. Bu gençlere milletvekilliğini Kılıçdaroğlu çok görüyor.

Yetki doğrudan millete geçiyor
Düzce bu kutlu yolculukta birlikte yürümeye var mısınız? O zaman memleket için 'evet' diyoruz. Artık yetki doğrudan millete geçiyor, vekillerden alınıyor asıllara veriliyor.

Kılıçdaroğlu 1 dakikada anlattı
Kılıçdaroğlu bir gün öyle bir laf etti ki, bizim anlatamadığımız işi bir dakikada anlattı fıkra gibi. Diyor ki; 'Siz bu sistemi getiriyorsunuz. Cumhurbaşkanı ile Başbakan farklı partilerden olursa ve geçinemezlerse ne olacak'. Biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz. Yardımcısı da 'Kılıçdaroğlu tersinden okudu' dedi. Bunların işleri güçleri tersinden gitmek.

Meclis ve Cumhurbaşkanı ikisi de birbirini dengeliyor. Birisi yasama yapıyor diğeri ülkeyi yönetiyor. Sistemin güzelliği bu.

Kılıçdaroğlu metni okumamış
Marmaray'ı yaparsın bunlar karşı, hızlı tren yaparsın bunlar yine karşı. Yeni anayasada yargı tarafsız olsun diyoruz, Kılıçdaroğlu buna da karşı. Neden olduğunu anladık. Meğerse Kılıçdaroğlu değişiklik metnini okumamış. Dolayısıyla onu maruz görüyoruz. Kılıçdaroğlu geçen referandumda hangi sandıkta oy kullanacağını unutmuştu, bu sene de gitsin 'evet' versin.

Kandil'in taşeronları
Bir de HDP var. Buna yuh çekin. Bunlar bölücü, Kandil'in taşeronları. O Kandil'i de başlarına yıkacağız. Kürt de bizim Türk de bizim. İşte Türkiye... Bu bayraklar inmez, bu ezanlar dinmez.

Tahammül edemiyorlar
Her fırsatta düşünce özgürlüğü kavramlarını ağzından düşürmeyen şu Avrupa ülkelerine bir bakalım. Bakanlarımızın orada memleket sevdalılarıyla buluşmasına tahammül edemiyorlar. Bizim başka ülkenin seçimlerine karışmak gibi bir düşüncemiz olamaz. O zaman aynı hassasiyeti biz bekliyoruz. Hayırcılardan yana taraf olmuşlardır."

Haber Tarihi: 10 Mart 2017 Cuma 16:10

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü