Başbakan Yıldırım: Hastane kuyruğu deyince aklınıza CHP gelsin

Başbakan Yıldırım, Gümüşhane'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Başbakan Yıldırım, "Hastane ve eczane kuyruğu deyince aklınıza CHP gelsin. Şehir hastaneleri deyince aklınıza AK Parti gelsin" dedi.

17 Mart 2017 Cuma 15:56
Başbakan Yıldırım: Hastane kuyruğu deyince aklınıza CHP gelsin

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Türkiye'yi Yüksek Hızlı Tren'le tanıştırdık. Şehir hastaneleri geliyor. Bakın SSK, hastane, ilaç kuyruğu ve eczane kuyruğu deyince aklınıza CHP gelsin. Şehir hastaneleri deyince aklınıza AK Parti gelsin. Aile hekimliği uygulaması, yeni üniversiteler, havalimanları. Bunları yaparken bir yandan da şeytan taşlamayı da ihmal etmedik. Hababam önümüze çıktılar, engeller koydular. Engelleri aşa aşa geldik.

Güçlü iktidar demek daha çok proje demek, darbecilere de darbeyi indirmek demektir.

Kalbinde millet sevgisi olursa, dağları da delersin, denizleri de aşarsın.

Gençlerine güvenemeyen, geleceğine güvenemez. Fatih bir çağı kapatıp bir çağı açarken, gemileri karadan yürütürken 21 yaşındaydı. Bu gençler sadece bayrak asmaz.

Yeni anayasa ile yargı bağımsız oluyor.

Yeni sistemde seçimler 4 yıl yerine 5 yılda bir yapılacak. 67 senede ABD 17, Fransa 11 hükümet kurmuş. Ortalama 4,5-5 sene. Türkiye 50'den bu yana 48 hükümet kurmuş. Zayıf iktidarlar dönemini geride bırakıyoruz.

Yeni anayasa ile yatırımlar hızlanacak.

Yeni anayasa ile Türkiye'yi 10 yıl içinde birlikte milli gelirini 25 bin doların üzerine çıkaracağız. Ayrıca, Türkiye'yi parmakla gösterilen ülkelerin arasına sokacağız.

Seçimler aynı gün yapılacak. Hem cumhurbaşkanı, hem meclis. Hem cumhurbaşkanını sçeceksiniz, hem de milletvekillerinizi seçeceksiniz. Sandıktan çıkıyor, sizin desteğinizi alan hükümet kuruyor, iş başı yapıyor.
Hani nerede Avrupa'da demokrasi, insan hakları? Avrupa iki yüzlülük yapıyor.

Hollanda atlarıyla itleriyle soydaşlarımızın üzerine saldırıyor. Hani nerede demokrasi? Avrupa iki yüzlülük yapıyor.

6,5 milyar milyar harcama yaptık. Helal hoş olsun. Gümüşhane'ye her şey değer."

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 15:56

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü