Metro İstanbul

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Brüksel'e gidiyor

Ekonomiden sorumlu  Başbakan Yardımcısı Şimşek,  Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu'nun ikinci toplantısına katılmak  üzere bugün Brüksel'e gidecek.

07 Aralık 2017 Perşembe 10:44
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Brüksel'e gidiyor

Başbakan Yardımcılığı makamından yapılan açıklamaya göre, yarın  Brüksel'de gerçekleştirilecek Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyaloğu  toplantısında Türkiye'yi, Şimşek başkanlığında bir heyet temsil edecek.

Türk heyeti, toplantı kapsamında gerçekleştirilecek İş Diyaloğu'nda,  Avrupa Komisyonundan muhataplar ve  iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle bir  araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacak.

Resmi temaslar kapsamında ise AB ve Türkiye'de yapısal sorunlar ve  reform adımlarıyla ekonomik görünüm ve makro-ekonomik politikalar ele alınacak.  Toplantılar, iş birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunarak, kapsamlı  tartışmalara imkan sağlayacak.

Toplantılara ilişkin Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Avrupa Komisyonu  Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen tarafından yarın Avrupa Komisyonu Merkez  Binası'nda basın toplantısı düzenlenecek.

Öte yandan, Brüksel'de temaslarda bulunacak Türk heyetinde Şimşek'e,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin  eşlik edeceği öğrenildi.

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 10:44

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 17.12.2017