Başbakan: Kaybeden yok, kazanan Türkiye!

Başbakan Binali Yıldırım, "Yapmamız gereken aldığımız  emaneti layıkıyla yerine getirmektir. Milletimiz önümüze yeni bir yol haritası  koydu. Onun işaret ettiği yönde yürümeye, yol almaya devam edeceğiz. Halk  oylamasında milletin verdiği mesaj açıktır, nettir, bütün tartışmaları halkımız  sandıkta bitirmiştir." dedi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 22:48
Başbakan: Kaybeden yok, kazanan Türkiye!

Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı makamının  yer aldığı ana binanın şeref kapısı önünde kurulan platform üzerinden  vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yıldırım konuşmasına, "Sayın Cumhurbaşkanım, pazar günü  gerçekleşen halk oylaması sürecinde vatandaşlarımızın huzuruna çıktığınız için,  zatı devletlerinize ülkemiz ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.  Demokrasinin güçlenmesine, hukuk devletinin sağlam temeller üzerinde gelişmesine  ve Türkiye'nin güçlenmesine yaptığınız önderlikten dolayı hükümetimiz adına  teşekkür ediyorum." diyerek başladı.

Yıldırım, halk oylamasında milli iradenin bir kez daha tecelli  ettiğini belirterek, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halk tarafından kabul  edildiğini ifade etti.

Anayasa değişikliğine ve yeni hükümet sistemine "evet" diyen milletin  kararının önemine işaret eden Yıldırım, değişime "evet" diyen milli iradeyi bir  kez daha saygıyla selamladığını kaydetti.

Yıldırım, halkın sözünün üzerinde hiçbir sözün bulunmadığını, halkın  ve milletin emanetini taşıdıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Şimdi milletin aldığı karar gereği yeni bir yolun başlangıcındayız.  Geleceğe güven içinde gitmek için milletimizin güvenini kazanmış siyasi irade  olarak vatandaşlarımızın ve Türkiye'nin hizmetinde olacağız. Bize duyulan güven  için, verilen onay için tekrar şükranlarımı sunuyorum.

Yapmamız gereken aldığımız emaneti layıkıyla yerine getirmektir.  Milletimiz önümüze yeni bir yol haritası koydu. Onun işaret ettiği yönde  yürümeye, yol almaya devam edeceğiz. Halk oylamasInda milletin verdiği mesaj  açıktır, nettir, bütün tartışmaları halkımız sandıkta bitirmiştir. Millet,  demokrasiye bir kez daha 'devam' demiş, doğu ve güneydoğu bölgesindeki  vatandaşlarımız özellikle terörle mücadeleye kararlılıkla devam mesajını vermek  suretiyle gereken desteği göstermişlerdir."

"Bu oylamanın kaybedeni yoktur, kazananı bütün millet olmuştur"

İçeride ve dışarıda Türkiye'nin demokrasisini tartışma konusu  yapanların mahçup olduğuna dikkati çeken Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi gölgelemek, itibarını yaralamak isteyenleri halkımız  mahçup çıkarmıştır. Referandum 'zafer ve hezimet' diye anlatılmamalı,  yorumlanmamalı. Bu oylamanın kaybedeni yoktur, kazananı bütün millet olmuştur.

'Hayır' diyen de 'evet' diyen de vatandaşlarımızdır, hepsinin kararı  da makbulümüzdür. Demokrasi çoğulculuktur, bu referandum çoğulcu demokrasimize  güç katmıştır. Bu referandum son derece sükunet içerisinde, olgun bir atmosfer  içerisinde gerçekleşmiştir."

Yıldırım, bu vesileyle halk oylamasının huzur ve güven içinde  geçmesini sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Öte yandan medyaya, STK'lara, siyasi partilere, kanaat önderlerine ve  siyasete katkı sağlayan herkese şükranlarını sunan Yıldırım, "Hiçbir  vatandaşımızın gönlünün kırılmasına asla rızamız olmaz. Bu netice ülkemiz için  hayırlı uğurlu olsun diyorum." ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 17 Nisan 2017 Pazartesi 22:48

YORUM YAZ

 • ArifArif11 ay önce
  Basbakanım içinizdeki akplifırıldakları temizleyin artık,eskileride organizasyon ve acılışlara davet ederek onore etmeyin artık, ne mal oldukları ortaya cıktı.
 • yusufyusuf11 ay önce
  Bi daha kandırılmazsınız umarım.
 • ismailismail11 ay önce
  anladık kaybeden yok da evet oyu verenle hayır oyu verenleri aynı kefeyemi koyacaksınız ey devlet böyüklerisancısını biz çekelimkeyfinide hayır diyenler sürsün heeeeyok böyle bir memleket bir kere hayır diyen illerdekiyatırımların kesinlikle durdurulmasılazım evet diyen il ve ilçelerin ödüllendirilmesi lazım ..hayır diyenleri kazanma sevdasına düşerseniz ey devlet böyüklerievetleri kaybedersiniz bundan sonraki seçimlerde.... hayır diyen zatenkemikleşmiş... izmirdehiçyüzde otuzbeşten yukarı çıkabildinizmi ey devlet böyükleriçıkamazsınız .....tırmalamaya gerek yok....
 • hamidohamido11 ay önce
  Partinin içinde temizlenmesi gereken çok ifrazat parazit asalak vs . varve temizlik şart böyle giderse parti eriyecek .
 • başkanbaşkan11 ay önce
  saygı değer başbakanımız çok doğru söylemiş ağzına sağlık tarafsız gerçeği söylemiş.siz köşe yazarlarıda yandaş olmadan gerçekleri yazın,küfürlü yorum yapanlarıda yorumlarını yazmayın lütfen
 • Kral çıplakKral çıplak11 ay önce
  Referandumda evet için çalışan akp'li sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Erdoğanın şahsı ve gayreti olmasa bu kadro SP'nin altında kalır. Benden söylemesi.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018