Başbakan: Gerekirse MHP ile ortak kampanya yapabiliriz

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, "MHP ile bir amaç birliğimiz var. Söylemlerimizin benzer olması doğal. Gerekirse bazı ortak etkinliklerde yapabiliriz." açıklamasında bulundu.

17 Şubat 2017 Cuma 15:18
Başbakan: Gerekirse MHP ile ortak kampanya yapabiliriz

Başbakan Binali Yıldırım ile Malta Başbakanı Joseph Muscat ortak açıklama yaptı. Yıldırım, "MHP ile bir amaç birliğimiz var. MHP bu değişikliğin lehinde kampanya yapıyor. Söylemlerimizin benzer olması doğal. Gerekirse bazı ortak etkinliklerde yapabiliriz." dedi.

"İKİ ÖNEMLİ ANLAŞMA İMZALANDIK"

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Malta ile 50 yıllık bir diplomatik ilişkimiz var. Bu, Akdeniz'deki ilişkilerimizle sınırlı değil. Karşılıklı ticaretin geliştirilmesi, yatırımların artırılması konularını detaylı görüşme fırsatımız oldu.

Bugün sağlık ile aile ve sosyal politikalar alanında iki önemli anlaşma imzaladık.

15 Temmuz'da ülkemizde vuku bulan darbe girişimi karşısında Malta'nın demokrasiden yana, hükümetimizden yana açık ve net bir tavır göstermesini takdirle karşılıyoruz.

Avrupa Birliği'nin mülteciler konusunda daha hızlı adım atması gerekliliğini ifade ettik.

KIBRIS MÜZAKERELERİNDEKİ KRİZE İLK YORUM

Bir süredir iki taraf arasında görüşmeler devam ediyor. Anastasiadis Evvelsi gün herhalde sinirlenip kapıyı vurup çıkmış. Kriz olduğu söylendi ama daha sonra 'Ben sigara içmeye çıkmıştım' deyip geri geldi. Kuzey Kıbrıs Türk tarafı çözümde her zaman bir adım önde. Hiçbir zaman çözümü kesintiye uğratacak bir tavır içinde olmuyorlar. Çözümün mutlaka sağlanması lazım. Çözümsüzlüğün bedelini Kuzey Kıbrıs Türk tarafı ödüyor. Rum tarafı maalesef 2004'te tüm uyarılarımıza rağmen Ada'nın tümünü temsil edecek şekilde Birlik'e tam üye yapıldı. O gün daha kolay olan çözüm gerçekleşmedi. Eminim ki, burada varılacak çözüm Ada'da güvenliği sağlayacak. Türkiye'nin etkin garantisini sürekli olarak temin edecek ve her iki tarafın adil, eşit yönetişim hakkını beraberinde getirecektir. Bu konuda AB'nin de üzerine düşen görev var. Türkiye'nin 4 özgürlük dediğimiz hususların da AB tarafından teminat altına alınması icap ediyor."

"MHP İLE GEREKİRSE ORTAK KAMPANYA YAPABİLİRİZ"

16 Nisan'da bir halk oylamamız var. Anayasal sistemde, parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişi öngören bir değişiklik yapacağız. MHP ile bir amaç birliğimiz var. MHP bu değişikliğin lehinde kampanya yapıyor. Söylemlerimizin benzer olması doğal. Gerekirse bazı ortak etkinliklerde yapabiliriz.

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 15:18

YORUM YAZ

 • ihyaihya1 yıl önce
  O zaman Ali Karahasanoglu bu işe çıldıracak
 • MhpMhp1 yıl önce
  Ne olursunuz yardim edin su garip Mhp ye. Adamlar Bahceli cok Yanliz kaldi gariban. Mitinglerinde Yanliz kalmadin. Sizlerin taktigi var ya Hani. Zorla Adam toplayip otobuslere doldurup ceplerine Bir kac kurus koyup götürdügunuz gibi Allah rizasi icin bahceliyede yapin. Hhhhh.
 • AkpAkp1 yıl önce
  Sakin baskan. Bize Ne bahceliden. Bize Mhp lazimdi. Oda 95 Hayir diyor. Biz HDP ye biraz ...yapalim. Onlar biraz Daha ...Belki. ???
 • Salyali. Salyali. 1 yıl önce
  Hangi Mhp Bahcelinin??Ya oyu kalmadiki. 1 oyu var onu Evet dese Ne yazar. Mhp kina yakti geliyor. Onlar Hayir diyor. Maf olduk. Bahceliye uyarsan böyle olur. Adama salyali degilmiydi.
 • AkpAkp1 yıl önce
  Ortak Ne yapacaksin baskan. Mhp mi kaldi???Sen milliyetcileri Ne yapacagiz Sen onu düsün. Keske onlari ayaklar altina almasaydi REIS. Simdi Ne halt yiyecegiz???HDP ye mi yüklensek. ??
 • RezzaaaRezzaaa1 yıl önce
  Baskan zencani beni Turkiyede 3 milyar carptilar diyor. Dogrumu. Iran parasini istiyor Ne yapacagiz. Hayirsever zarrab da tutuklandi. Ne pok yiyecegiz Simdi???Birak Sen biskuvi yiyeni. Ondan Mhp Hayir cikmadiki Bize Hayir gelsin. Sen Eline kina yakmis olana Dikkat et. Acayip geliyor.
 • Bin Ali. Bin Ali. 1 yıl önce
  Binali. Bahceliye insnirsan .. olursun.
 • Ne yapicaz simdiNe yapicaz simdi1 yıl önce
  Binali baskan birak Sen bahceliyi!!!Cilgin Milliyetci türkler geliyor. Ne yapamaz Simdi. Sandiklardan Hayir fiskiracak Valla Ne yapicaz. Kimse makarnada istemiyor. Tutturmuslar sucuk istiyorlar. Veremiyoruz. Kilosu Ne kadar Sen biliyonmu ???Hayirsever reza cikacakmi????
 • MhpMhp1 yıl önce
  Hhhhh. Iyicine sıkıştık baskan. Bahceliye yardim etsek Ne yazar etmesek Ne yazar. Adamda Tek Bir oy kaldi.
 • CitfciCitfci1 yıl önce
  .. Sen Bahceliye baskan. Ciftci kan agliyor. Domatesin kilosu 10 tl olmus baskan. Traktörlere mazot alamiyo Adamlar. Vatandas borctan batmis. Sen bana bunu anlat.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü