Başbakan Binali Yıldırım'dan YSK açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sonuçların yapılan itirazı değerlendirdi. "Konuyla ilgili Milletin kararı nettir, sonuç evettir" değerlendirmesini yapan Yıldırım, YSK'nın kesin sonuçları açıklaması ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye davet edileceğini belirtti. Yıldırım, AK Parti'deki kongre sürecinin ise olağan şekilde devam edeceğini belirtti.

19 Nisan 2017 Çarşamba 11:40
Başbakan Binali Yıldırım'dan YSK açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sonuçların yapılan itirazı değerlendirdi. Yıldırım "Kararı verecek olan YSK'dır. Halkın kararı nettir, sonuç 'Evet'tir. 'Evet' de veren 'Hayır' da veren vatandaşımızın kararı başımızın tacıdır" dedi. Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Halk oylamasında evet olarak tecelli etmiştir. Halkın kararı nettir sonuç evettir. Karar başımızın üstündedir. Siyasi partiler kampanya boyunca vatandaşa bu değişikliğin gerekçelerini bütün imkanlarını kullanarak anlatmıştır. Vatandaş kararını vermiştir. Bu itirazlar YSK tarafından değerlendirilip kamuoyu ile paylaşılacaktır. Biz görevimizi yaptık ve sandığı milletin önüne getirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye katılma süreci

Bu anayasa değişikliğinin 3 maddesi hemen yürürlüğe giriyor diğer maddeler 2019 yılında yapılacak seçimlerle yürürlüğe giriyor. YSK tarafından yapılan açıklama ardından Cumhurbaşkanımızın partisi ile ilişiği hemen kurulabilecek. Bizde memnuniyetle Cumhurbaşkanımıza gerekli daveti yapacağız. AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiş durumda 2018'de olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Seçimlere hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Bu arada olağanüstü kongre söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın partimize katılma süreci hemen olacak.

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 11:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü