Başbakan Binali Yıldırım'dan Maltalı gazeteciye tokat gibi cevap

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'deki basın özgürlüğüne yönelik kendisine soru soran Maltalı gazeteciye ders niteliğinde bir cevapla karşılık verdi.

17 Şubat 2017 Cuma 15:19
Başbakan Binali Yıldırım'dan Maltalı gazeteciye tokat gibi cevap

Resmi ziyaret için Malta'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantı sırasında Maltalı bir gazeteci, Başbakan Yıldırım'a terör soruşturmasında tutuklanan gazetecileri sordu.

BİRİ BANA BUNUN CEVABINI VERSİN

Başbakan gazetecinin sorusuna tokat gibi sözlerle cevap verdi. "Acaba merak ediyorum, Türkiye'de ne kadar göçmen var, Avrupa'da ne kadar göçmen var, biri bana bunun cevabını versin. Türkiye 3 milyon göçmene ev sahipliği yapıyor. Başkaları ne yapıyor, aferin deyip uzaktan bakıyor. Türkiye DAEŞ ile PKK ile FETÖ ile amansız mücadele veren bir ülkedir. Hangi Avrupa ülkesinin Meclis'i bombalandı.Hangi Avrupa ülkesinde tanklar insanların üstünden geçti."

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ AYRI, TERÖR FAALİYETİ YAPMAK AYRI

"Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu hakkı Türkiye'de herkes sonuna kadar kullanıyor. Basın özgürlüğü ayrı bir şey, basın özgürlüğü kisvesi altında terör faaliyeti yapmak ayrı bir şey.

AB'YE HODRİ MEYDAN: AÇIN FASILLARI CEVAP VERELİM

Basın kartı alıp teröristlerin işini kolaylaştıracak faaliyetlerde bulunmak basın özgürlüğü ile izah edilen bir şey değildir. Malaasef gerçekler ters düz ediliyor. Bir algı operasyonu yürütülüyor. Buradan açıkça bu iddiada bulunanlara şunu teklif ediyorum: Basın özgürlüğü Avrupa için önemli. 23. ve 24. fasılları AB açsın. Ne söyleyeceklerse söylesinler bizde izahını yapalım. Buyursun açsınlar! Buradan çağrıda bulunuyorum. Hariçten gazel okumakla olmaz. Ne düşünüyorlarsa bu konuyla ilgili hepsini konuşmaya varız."

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 15:19

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü