Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere'ye gidiyor

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da 10-12 Mayıs'ta düzenlenecek "Somali" konulu yüksek düzeyli konferansa katılacak. Başbakan Yıldırım, ziyaret vesilesiyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek, ikili temaslarda bulunacak, basın ve yatırım çevreleriyle bir araya gelecek.

09 Mayıs 2017 Salı 14:02
Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere'ye gidiyor

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'da 10-12 Mayıs'ta  düzenlenecek "Somali" konulu yüksek düzeyli konferansa iştirak edecek.   Başbakanlık Basın Müşavirliğinden Yıldırım'ın Londra ziyaretine  ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Yıldırım, 10-12 Mayıs'ta  İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek "Somali" konulu yüksek düzeyli  konferansa katılacak. Somali yönetimi ve Türkiye dahil uluslararası ortakların katılımıyla  düzenlenecek konferansta, 2017-2020 yıllarını kapsayan yeni dönemde, Somali  yönetiminden beklentilerle, uluslararası toplumun Somali'ye yönelik taahhütleri  gözden geçirilecek, geleceğe dönük kararlar alınacak. Başbakan Yıldırım, ziyaret vesilesiyle ikili görüşmeler  gerçekleştirecek, ikili temaslarda bulunacak, basın ve yatırım çevreleriyle bir  araya gelecek.

 Açıklamada, dost ve kardeş Somali'de devletin ve istikrarın tesisi ile  kalkınma çabalarına destek veren Türkiye'nin, bu bağlamda uluslararası  platformlarda da Somali ve halkının yanında yer almaya devam edeceği vurgulandı.
 

Haber Tarihi: 09 Mayıs 2017 Salı 14:02

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü