Başbakan açıkladı! FETÖ itirazlarında yeni dönem

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ itirazlarıyla ilgili olarak yeni bir dönemin başladığını açıkladı.

16 Mayıs 2017 Salı 19:18
Başbakan açıkladı! FETÖ itirazlarında yeni dönem

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi öncesi AK Parti Genel Başkanı olarak son kez parti grubuna hitap etti.

FETÖ itirazları için mücadelede yeni bir dönemin başladığını açıklayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"FETÖ ile mücadelede taviz vermeden devam ediyoruz. Hukuk içinde temizliyor ve gereken düzeltmeleri yapıyoruz. Bugüne kadar itirazları değerlendirilip göreve iade edilenlerin sayısı 20 binin üzerindedir.

İtirazlar artık tek bir kuruma değil, bu merkeze adeta bir mahkeme gibi çalışacak bu merkeze yapılacak karara bağlanacak. Müracaatları haklı görünenlerin hakları iade edilecek. Haklı görünmeyenler içinse yargı yolu açılmış olacak. Türkiye artık terörden arınmış bir şekilde, yeni bir ufka yelken açmaya hazırdır"

Yıldırım'ın açıklamasından satır başları:

Şahsı Türk milletine malolmuş kahramanlarımıza, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları üzerinden bir toplumsal kaos oluşturma çalışmaları görmekteyiz. Cuma günü 19 Mayıs 1919. Bu şüphesiz önemli bir gündür.

"TERÖR NEREDEN GELİRSE GELSİN...

ABD Savunma Bakanı ile terör örgütü YPG ve DEAŞ hakkında kapsamlı görüşmeler yaptım. Adı ne olursa olsun, ister PKK, ister PYD, ister YPG ister DEAŞ olsun. Bunların hepsi terör örgütüdür, ölüm makinasıdır. Savunma Bakanı'nın bu konuda, bunun bir mecburiyet olduğunu bir seçim olmadığını ifade etmesi önemlidir. Ancak bir terör örgütü ile ABD'nin bir başka terör örgütünü yok etmek için işbirliği yapması kabul edilebilir bir şey değildir.

Bunun açık bir şekilde kendisine ifade ettim. Burada Türkiye'nin hassasiyetleri konusunda gerekli teminatlar verilmezse yapacağımız şey çok açık ve nettir. Terör nereden gelirse gelsin, ister hudutlarımızın dışında ister içinde, bu terörün kökünü kazımaya kararlıyız, gereğini yaparız.

"BU İŞİN MİMARI DA YENİDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLACAKTIR"

Türkiye'nin 2023, 2035, 2053 ve 2071 vizyonları hedefinde en büyük atılımı yapmış olacağız. Türkiye partili cumhurbaşkanı ile bu dönemde tanışmış olacak. Bu yeni atılım dönemi, demokrasi, değişim, gelişim üçgeninin kurulduğu yılların habercisidir. Her kenarında millet, her açısında milli irade olacak. Bu soluk 80 milyona yeni umutlar olarak yansıyacak ve bu işin mimarı da yeniden Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2017 Salı 19:18

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü