Barzani'den şaşırtan hamle! Engelledi

Barzani yönetimi, Kuzey Irak'ta PKK tarafından organize edilen Zeytin Dalı Harekatı'na karşı düzenlenmek istenen eylemlere izin vermedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 08:32
Barzani'den şaşırtan hamle! Engelledi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerine üst üste darbeler vuruldu.

Karadan ve havadan operasyonlar devam ederken, bölgeye destek ekipleri de gidiyor.

2 EYLEME DE İZİN ÇIKMADI

Mehmetçik'in başarılı operasyonları sonucu köşeye sıkışan teröristler, farklı bölgelerde eylemler düzenliyor. Bu adreslerden biri de Barzani yönetimine bağlı Duhok oldu. Kentte Afrin için düzenlenmek istenen 2 farklı eylem, asayiş ekipleri tarafından engellendi.

TERÖR PROPAGANDASINA İZİN YOK

Yasaklamanın ardından Duhok Karakolu'nun önüne yığılan terör yandaşları, kararı protesto etmek istedi. Görevli polisler, Afrin konusunda bir eyleme kesinlikle izin verilmeyeceğini ifade ederek kalabalığı dağıttı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 08:32

YORUM YAZ

 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ1 yıl önce
  HAYRET ANLAMADIM GİTTİ....KK SENDROMU BAŞLADI AMA BU ONUN İÇİN İYİ OLMUŞ ŞİMDİLİK.
 • NezirNezir1 yıl önce
  Ortalıkta müthiş yalan haberler mi var, yoksa Barzanimi kıvırtıyor anlamak mümkün değil, hani geçtiğimiz günlerde Barzani PYD lilere yardım yapmak için PYD lilere heyet göndermişti.
 • NezirNezir1 yıl önce
  Barzani ne demişti,refanrandum hezimetini yiyince, “ABD Bizi sattı”. Şimdi ne demesi gerekir PYD lilere, “aman dikkat ABD nin fikri başka sakın kullanılmayın” ama tam bunun aksi reaksiyon gösteriyor, peki neden böyle oluyor, işin aslı tek göz ile kaydedilmiş kasetler olmalı ki, deccaliyetin tokmağı daha davula deymeden Barzaninin şalvarı paraşüt gibi havalanıyor, başlıyor raksetmeye. BARZANİİ!!!!, hem vallahi hem de billahi kıyamete kadar Kürt devleti görünümünde gizli bir sion devleti kuramayacaksınız.İşte Kürtler, bu zihniyetinizden dolayı size değil, Allah’ı,Peygamberi ve yüce Kitabı aynı olan Türk kardeşlerine benzerler.Bu yüzden onları asla sionist kölesi mürtedler yapamayacaksınız.
 • HamidoHamido1 yıl önce
  Türkiye ile adam gibi komşuluk yapmanın kıymetini önemini mi anladı ? acaba. Veya pkk kenin kaybedecenin farkında ve kaybedecek ayanı oynamak istemiyor.
 • SerhatSerhat1 yıl önce
  Barzani Türkiye'nin kendisine daha yapabileceği çok şey olduğunu ama insani nedenlerle yapmadığını çok iyi biliyor. Aslında bizim yerimizde ABD veya Avrupa ülkeleri olsa sınırları kapatıp Dicle ve Fırat 'ın suyunu engelleyerek sorunu kökten çözerlerdi ama bunu yapmak ancak onlar gibilerine yakışır
 • MuradiMuradi1 yıl önce
  Ne yapalım şimdi. Kimbilir hangi niyetle böyle yaptı. Böyle yaptı diye bu ipneye karşı yumuşaklıkmı gösterelim. Bulduğu ilk fırsatta bize karşı kinini kusar alçak. Bizim milletimizin başına ne geldiyse duygusallıktan geldi. Duygusallıktan kurtulduğumuz an başarırız.
 • Yunus16Yunus161 yıl önce
  BU ALÇAK ABD NİN ADAMI ! YENİ OYUN PEŞİNDELER ! BUNDAN DOST OLMAYACAĞI 25 YILDIR ANLAŞILMADI MI?
 • kemalkemal1 yıl önce
  Büzük korkusu sarmış Barzoşu. 2. bir ayarı kaldıramaz ki bu diğer ayarlara benzemez Türkiye ayarı bu adamı pamuklatır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019