Barzani, 'Erdoğan' sorusuna böyle cevap verdi

Türkiye ziyareti öncesi Alman medyasına konuşan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, çözüm sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cesurca elinden geleni yaptığını, ancak farklı gelişmelerin süreci engellediğini söyledi.

24 Şubat 2017 Cuma 20:43
Barzani, 'Erdoğan' sorusuna böyle cevap verdi

Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung’a konuşan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili soruya cevap verdi.

Türkiye’nin bölgedeki rolü hakkında Barzani, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rolüne dikkat çekerek, Kürtlerin Suriye’de Türkiye’nin endişelerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini ifade etti.

Barzani, "Erdoğan güçlü bir duruş sergileyerek, Kürtlerle Türkleri barış süreciyle birleştirmeye çalışan tek siyasetçi olmak istedi. Ancak, maalesef Türkiye’de yeni gelişmeler ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cesur bir siyasetçi" dedi.

Haber Tarihi: 24 Şubat 2017 Cuma 20:43

YORUM YAZ

 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  ., Kürtlerin yüz karası,
 • ersanersan1 yıl önce
  Neymis şimdi ?
 • Türk İslam Birliği Türk İslam Birliği 1 yıl önce
  ....  barzani.Türkiye'deGargat ağacı yok .Burası Türk İslam Devleti Senin art niyetin belli sen git İsrailde kürt devletini kur
 • Dogru haberDogru haber1 yıl önce
  Tam konusmasini niye yazmiyorsunuz. Mesela demirtas hakkinda. Lüften gercekci olun ve haber vermisken dogru ve tam verin lütfen
 • Son Turan FedaisiSon Turan Fedaisi1 yıl önce
  Bunun gibi Amerikanın piyonu bile Erdoğanı övüp,  İşte bu yüzden hayır!!
 • Levent 15Levent 151 yıl önce
  Benim gördüğüm en büyük risk,Barzani bizim tarafta diyerek Pesmergelerin Suriye'nin kuzeyinde ki şehirlerde güvenlik görevlisi olarak kullanılabilmesi ihtimali. İnşallah böyle bir şey olmaz. Yoksa Irak bölgesi ile Suriye'nin kuzey bölge kuşağını elimizle birleştirmis oluruz. Ayn el Arap (Kobani) hadisesi halen aklımızda. ..
 • murat mhp li murat mhp li 1 yıl önce
  ..neden haberin tamamını yayınlamıyorsunuz.neyi saklamaya çalışıyorsunuz....Suriye ve ırak sınırı,terörist demirtaş, ve kürtlerin devlet kurmaları ile ilgili haberi neden gizliyorsunuz
 • MaliMali1 yıl önce
  KANKASI.. değil mi
 • YasinYasin1 yıl önce
  Erdoğan'ın liderliğini anlayan anlıyor, anlamayanda o ölünce anlayacak. Nasıl büyük biri olduğunu o zaman görecekler. Kin ve nefretle akıllarını devredışı bırakanlar hatalarını o zaman anlayacaklar. İnsan şundan dahi anlar ancak Kur'an'da denildiği gibi onlar sağırdırlar, hakkı işitmezler, dilsizdirler hakkı söylemezler, kördürler hakkı görmezler. Bu yüzden hakka dönemezler. Allah aşkına bu adamı 15 Temmuz akşamı millet mi korudu, Allah mı? Bunu hakkıyla düşünde karar verin.
 • Özer cavitÖzer cavit1 yıl önce
  Tayyipolmasaydışimditürkiyeırakalibyayaçoktanbenzemiştitayyibindikduruşukurtardıbuülkeyiartı15temmuzuekleyinburdaişkembedenyorumyapmakkolayayrıcabarzanibir kürttür ilımlıkişidirkişidirtür
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018