Seçim 2019 Sayfası

Barolar Birliği şıkışınca Anıtkabir'e yardım istemeye koştu

TBB tarafından bugün Ankara'da düzenlenen 'Türkiye Barolar Birliği ve Barolar Türkiye'dir' konulu toplantı için kente gelen avukatlar cübbeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

24 Şubat 2018 Cumartesi 22:57
Barolar Birliği şıkışınca Anıtkabir'e yardım istemeye koştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Tabipler Birliği, Mimarlar Odası ve Türkiye Barobar Birliği gibi kuruluşların başındaki Türk ve Türkiye isimlerinin değişeceğini söylemesinin ardından avukatlar Anıtkabir'e şikayete gitti.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından bugün Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenen "Türkiye Barolar Birliği ve Barolar Türkiye'dir" konulu toplantıya katılmak için farklı illerden çok sayıda avukat sabah saatlerinde Ankara'ya geldi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki binlerce avukat Ankara'da ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı yoldan yürüyen avukatlar, mozoleye çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu.

"TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TÜRKİYE'DİR"

Daha sonra Feyzioğlu ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Başkan Feyzioğlu, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; Türkiye'nin her yerinden binlerce meslektaşımızla ve halkımızla bütünleşerek yapacağımız bugünkü 'söz savunmanın' toplantısı öncesinde yetkili kurumlarımız, baro başkanlarımız ve meslektaşlarımızla birlikte huzurundayız. Hep birlikte diyoruz ki, Barolar ve Türkiye, Barolar Birliği Türkiye'dir. Baroların Birliği Türkiye'nin birliğidir.

"TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HALKIN AVUKATIDIR"

Dört bir yanımızı sarmış ateş çemberinden ve ülkemizin üzerine kurulan tüm senaryolardan çıkış yolu milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Milli birlik, hukukun üstünlüğü paydasında her vatandaşımızın kucaklaşmasıyla sağlanabilir. Hukukun üstünlüğü için bağımsız, tarafsız, güvenilir bir yargı zorunludur. Güvenilir bir yargının olmazsa olmaz şartı avukatların bağımsızlığıdır. Avukatların bağımsızlığı ise bağımsız ve güçlü baroların varlığına bağlıdır. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesi, barolar ve Türkiye Barolar Birliği halkın avukatıdır. Biz Cumhuriyet devriminin yılmaz savunucusu olan avukatlar hep birlikte başaracağız. Çünkü davamızda haklıyız."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Şubat 2018 Cumartesi 22:57

YORUM YAZ

 • Nadir Y.Nadir Y.1 yıl önce
  Evet, dedigin daha bi mantıklı vede yapıcı olurdu!
 • Alperen TÜRKERİAlperen TÜRKERİ1 yıl önce
  Demekki yaptıkları açıklamalarla Tüm Türkiye halkını temsil etmiyorlar...Biri çıksa deseki;Devletimin ismi ırkcıalt kimlik üst kimlik ben anlamam.Önceki gibi OSMANLİ DEVLETİ olsa dese.Çunkü içine Türkü Kürdü Lazı Çerkezi Arabı Pomağı .Ulus devlet olacak isek ırkların hepsi girer deseacebâ bu sefer de necı olurlardı???
 • Kadir SuriyeliKadir Suriyeli1 yıl önce
  Hastaneye Kadirşinas hasta ziyaretine mi gideceklerdi?
 • Mehmet DemirtasMehmet Demirtas1 yıl önce
  Şu maskaralığın eşi benzeri acaba dünyada başka bir ülkede daha yaşanıyormudur.( milletin avukatı şerefli namuslu savcılarıdır .. Sizin gibi zırtolar değil )
 • abdoabdo1 yıl önce
  rahmetli demirel ne demişti yollar yürümekle aşınmaz bu sebepten avukatlarda yürrüüü anca gidersin modasına uymuş keMAL mundaroğlu gibi. ona özenmişler. yallahhh yürrüüün anca gidersiniz..
 • hercaihercai1 yıl önce
  Bu Barolar marolar avrupa ulkelerinde hic seslerini cikartmiyorlar. bunlara ne oldu anlamadim! Devleti kendileri yonetiyor saniyorlar galiba Anit Kabire sikayete gitmekle!
 • ali telliali telli1 yıl önce
  Birde PKK ya destek verdik bizi mazur gör deseydin bari.
 • salihsalih1 yıl önce
  bunlar tam vatan h...ni

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019