Barışçıl bir protestoyu kabusa çeviren işgalci İsrail

Avustralya'lı gazeteci ve aktivist Robert Martin Instagram hesabında paylaştığı videoyla işgalci İsrail güçlerinin vahşi tutumunu böyle gözler önüne serdi.

14 Ocak 2018 Pazar 11:31

Avustralya'lı gazeteci ve aktivist Robert Martin Instagram hesabında paylaştığı videodaki yorumunda; "İsrail işgal kuvvetleri, Beytüllahim'in kuzey girişinde barışçıl bir protesto gösterisi sırasında bir dizi Filistin aktivistini vahşice tutukladı. Dünya İsrail'i ne zaman sömürgeci ırkçı bir rejim olarak görecek?" dedi. Görüntülerde, babasının gözaltına alındığı küçük çocuk ise korku dolu gözlerle ortada kaldı. "İsrail tüm Filistinli çocukların masumiyetini çaldı" diyen özgür Filistin için mücadele eden, kendisini antisiyonist aktivist diye adlandıran Martin, bu zulmü tüm dünyaya duyurmak için elinden geleni yapıyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2018 Pazar 11:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ocak 2019