Balkanlar'da gerilim artıyor! Büyük Arnavutluk krizi

Balkanlar'da Sırbistan ile Arnavutluk ve Kosova arasında, 'Büyük Arnavutluk' imaları üzerinden gerilim artıyor. Sırbistan Çalışma, İstihdam, Gaziler ve Sosyal İşler Bakanı Aleksandar Vuliç, bunun büyük bir Balkan Savaşı'na yol açabileceğini söyledi.

Balkanlar'da gerilim artıyor! Büyük Arnavutluk krizi
Eklenme: 21 Nisan 2017, 10:09

Sırbistan Çalışma, İstihdam, Gaziler ve Sosyal İşler Bakanı Aleksandar Vulin, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi'nin, bölgedeki Arnavutların tek bir devlet altında birleşebileceği yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

Vulin konuyla ilgili şunları ifade etti:

'Priştine ve Tiran, hedeflerinin ne olduğunu açıkça söyledi. Bu hedef 'Büyük Arnavutluk'tur. Nerede yaşadıklarına bakılmaksızın, tüm Arnavutların tek bir etnik bölge çatısı altında birleşmesidir. Buna yalnızca büyük bir Balkan Savaşı sayesinde ulaşılabilir. Brüksel bu konuda net olmak zorundadır."

Vulin ayrıca, Avrupa Birliği'nin Arnavut politikacıların söz konusu açıklamalarını en azından kınamadığı takdirde, Brüksel'in bölgedeki olası gerilimden sorumlu olacağını da ekledi.

ARNAVUTLAR TEK DEVLET OLACAK

​Arnavutluk Başbakanı Rama, Politico dergisine röportajında, Kosova’yla birleşmenin, Avrupa Birliği’nin (AB) kapalı kapılarına alternatif olduğunu söylemişti. Ardından, Kosova Cumhurbaşkanı Taçi de, Brüksel'in Kosova'ya kapılarını kapatması durumunda, bölgedeki tüm Arnavutların tek bir devlet altında birleşeceğini belirtmişti.

 
Haber Tarihi: 21 Nisan 2017, 10:09
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Aslı seyrek

Biz faşist değil arnavutuz asil faşist sizin gibi ırk ayrımı yapan toplulukdur yıldırım abicim ben ASLİ haklı olan her zaman haklıdır

Cevapla

YILDIRIM SEYREK

Arnautlar fasist olsaydi bes degisik ulkede yasamazdi.

Cevapla

Kasdam

Oğlum sizin gibi faşist bir irk dünyada yokk kürtlerde beş parca biz hepsi birlessin de demiyoruz barzaniyi bile hazmedemiyorsunuz fasistlik kaninizda var

Cevapla

AVRASYA BİRLİĞİ

Türkiye, Kosova, Macaristan, Arnavutluk,Azerbaycan Ortak para birimine geçerek Avrasya Birliğini kurmalıdır. Bu konuda atılacak adımlar ileri dönemde hayati manalar taşıyabilir.

Cevapla

JURNAL

OSMANLI MİLLETLER TOPLULUĞU TÜRKİYE LİDERLİĞİNDE KURULUYOR ZATEN...NEYİN ÇATISI,DAMI BU ARNAVUTLUK...BİRAZ SABIR YAHU...

Cevapla

Osman

Az kaldı bekleyin hepinizi tek çatı altında toplayacağız...

Cevapla

YILDIRIM SEYREK

Allah'in izniyle Büyük Arnautluk kurulaçaktır.Bir millet beş değişik birbirlerine komşu ülkelerde yaşıyor. Mademki hak verilmez zorla alınıyorsa bizde zorda hayir kolayda ser vardir diyoruz.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?