Balıkesir Adliyesi’nde organize yapı iddiası

İstanbul Barosu’na bağlı Avukat Ozan Kayahan, Balıkesir Adliyesi’nde organize bir yapılanma olduğu şüphesiyle teftiş yapılmasını talep etti.

09 Haziran 2014 Pazartesi 17:10
Balıkesir Adliyesi’nde organize yapı iddiası

İSKENDER ÖZEL/İSTANBUL -33 sayfalık bir rapor yazarak Balıkesir Adliyesi’ndeki organize yapıyı anlatan Avukat Ozan Kayahan, Adalet Bakanlığı’na yazdığı dilekçe ile Adliye’de müfettiş incelemesi yapılmasını talep etti. Avukat Kayahan’ın Bakanlığa gönderdiği dilekçede Balıkesir Adliyesi’nde tarihî eser kaçakçılığından silahlı tehdide kadar varan mafyavarî bir yapılanmanın olduğu belirtildi. 2009 yılında Canan Tatlı Filiz’in gayr-i müslim çevresine tarihî eser satmak için Av. Mümtaz Benli’nin devreye girdiği belirtilerek bu noktada tehdit ile mafyanın defalarca devreye sokulduğu belirtildi. Balıkesir Adliyesi Adalet Komisyonu Eski Başkanı Emekli Hakim M. G. ve kimliği bilinmeyen organize yapıyı oluşturan hakim ve savcıların şikayet edildiği dilekçede Balıkesir’deki şüpheli yapılanma isim isim anlatıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Haziran 2014 Pazartesi 17:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019