Bakanlık harekete geçti...Fıtıkçı rot balanscının iş yerine tutanak tutuldu

Antalya'da rot balans ustası, bel fıtığına şifa olmak için kurduğu sistem haberlerin ardından Sağlık Bakanlığı yetkilileri devreye girdi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 16:32
Bakanlık harekete geçti...Fıtıkçı rot balanscının iş yerine tutanak tutuldu

Türkiye’de yankı uyandıran 54 yaşındaki rot balans ustası İbrahim Tetikoğlu’nun sedye üzerindeki fıtık tedavi yöntemi haberinin ardından, Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

BAKANLIK, TEDAVİYE SON VERDİRTTİ

Sabah erken saatlerde Tetikoğlu’in dükkanına gelen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tutanak tuttu, sedyenin kullanılmaması gerektiği konusunda da Tetikoğlu’na uyarıda bulundu.

TALEPLERİ GERİ ÇEVİRDİ

Haber sonrası ise Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinden tedavi olmak için çok sayıda vatandaş, Tetikoğlu’nu aradı. İnversiyon aleti olarak adlandırdığı sedyeyi devre dışı bırakan Tetikoğlu ise, gelen talepleri geri çevirmek zorunda kaldı.

"GECE UYUTMADILAR, SABAH TUTANAK TUTULDU"

Haber sonrası Türkiye gündemine oturup şaşkınlık içerisinde kaldığını söyleyen Tetikoğlu, "Telefonlarım susmadı. Gece uyutmadılar. Almanya’dan Fransa’dan Belçika, Konya, Samsun’dan arayanlar oldu. Telefonu kapatmak zorunda kaldım" dedi.

"BENDEN UZAK DURSUNLAR"

Sabah İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin dükkana gelerek tutanak tuttuğunu belirten Tetikoğlu, "Ben zaten artık yapmıyorum, bu kadar kişiye zaten ayıracak vaktim yok. Televizyonda çıkınca ihbar kabul ettiler galiba. Onlar da geldiler, ‘Herhangi bir işlem yapılmıyor’ diye tutanak tuttular, gittiler. Bu benim mesleğim değil, ben kendim için yapmıştım. Bundan sonra doktora gitsinler, tıpa gitsinler, benden uzak olsunlar. Benim vaktim yok" diye konuştu.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 16:32

YORUM YAZ

  • mert1970mert19703 ay önce
    zafer....hastanelerdeki yanlış işler varsa onlarda cezalandırılsın burada yapılanın tetkiksiz bir takım işler bu her kişiye göre olmayan bir iş ,semptomlarda sorun varsa belinde tümör varsa diyoruz asıl sen kime nelere hizmet ediyorsun sürü psikolojiyle asıl düşünmeden bu hızla....

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü