Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda ve Almanya programı iptal edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda ve Almanya’ya yapacağı 2 günlük program iptal edildi.

10 Mart 2017 Cuma 09:51
Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda ve Almanya programı iptal edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda ve Almanya’da katılacağı etkinlikler iptal edildi. Bugün Hollanda’nın Hengelo, Enschede , Wehl kentlerinde üç ayrı programın yanı sıra Almanya’da da katılmayı planladığı vatandaşlarla buluşma programının da iptal edildiği duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlunun Rotterdam kentindeki programı iptal edilmişti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte Facebook hesabından geçen hafta bir açıklama yaparak, Türk yetkililerden referandum etkinliği için resmi talep geldiğini ancak iş birliği yapmayı düşünmediklerini belirtmişti. Rutte’nin mesajında, "Bunu kabul edilemez buluyoruz. Hollanda’nın kamusal alanları, başka ülkelerin siyasi kampanya alanı değil" ifadeleri yer almıştı.

Haber Tarihi: 10 Mart 2017 Cuma 09:51

YORUM YAZ

  • hülyahülya1 yıl önce
    ben almanya da otursam 1 dakika durmaz kesin dönüş yaparım.
  • AbdullahAbdullah1 yıl önce
    Herkesi düşman ettik kendimize. Ona nazi buna katil, ona siyonist buna emperyalist. Bu adamların tamamıyla 2007'de dosttuk, hepsi bize yardım ediyordu ve yine AK parti hükümetti. Ne zaman başkanlık konusu açıldı, ülke değil de daha fazla bireysel güç hedef oldu ekonomi de battı, ordu da, komşularla ilişkiler de.
  • Ihsan abiIhsan abi1 yıl önce
    Hergün yüzlerce boşanma oluyor , aile birliktelikleri bitiyor, ailenin devamı , sıkıntıları ve çözümleri ile ilgili siyaset ve politika geliştirilmiyor.Sen anyada konyada geziyorsun

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018