Seçim 2019 Sayfası

Bakandan enflasyon ve faiz açıklaması

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, önümüzdeki aylarda enflasyon ve faizin düşeceğini belirtti.

23 Kasım 2017 Perşembe 13:00
Bakandan enflasyon ve faiz açıklaması

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yılın üçüncü çeyreğinde yüksek bir büyüme performansı öngördüklerini belirterek, enflasyonda da önümüzdeki aydan itibaren bir düşüş beklediklerini dile getirdi.

Elvan, TRT Haber canlı yayınındaki değerlendirmesinde, "Yılın tamamında hedeflediğimiz yüzde 5.5'luk büyüme seviyesini de geçeceğimizi tahmin ediyorum" dedi.

Elvan "Mali ve özel kesimde yüksek borç yok. Cari dengemizde de sıkıntı öngörmüyoruz. İhracat canlanıyor. Önümüzdeki ay enflasyon ve faizde de düşüşü göreceğiz... Kur geçişkenliğiyle ilgili enflasyonda hareketlenme oldu ancak önümüzdeki aydan itibaren düşüş göreceğiz" dedi.

Elvan döviz kurlarında yaşanan hareketlilik konusunda da şu değerlendirmeleri yaptı:

"Vatandaşlarımız hükümetimize güvensin. Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerine oturduğunu herkes biliyor. Birtakım kesimlerin içerden ve dışardan Türk ekonomisini zora sokmak için kriz tellallığı anlayışına artık itibar etmemeliyiz. Kurdaki oynaklık tamamen dönemsel ve geçicidir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 13:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019