Bakan Zeybekci'den ilginç öneri! İkiye bölünmeli

Ekonomi Bakanı Zeybekci, ekonomiyle ilgili bakanlıkların yeniden yapılandırılarak 2 ana başlıkta birleştirilmesi gerektiğini belirtti.

11 Kasım 2017 Cumartesi 10:31
Bakan Zeybekci'den ilginç öneri! İkiye bölünmeli

Ekonomi yönetiminin “maliye-finansman” ve “reel ekonomi” diye ikiye ayrılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi gerektiğini söyleyen Zeybekci, “Cumhurbaşkanlığı sistemiyle böyle olacaktır” dedi.

Zeybekci, bakanlığının TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmelerinde ekonomi yönetiminin yeniden yapılandırılması gerektiğini dile getirdi. “Ekonomi yönetiminde karışıklık değil ama çokluk var. Buna Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı da dahil” diyen Zeybekci, ekonomi yönetiminin “maliye-finansman” ve “reel ekonomi” diye ikiye ayrılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi gerektiğini söyledi. Zeybekci, “Çünkü ne kadar çok bakanlık olursa o kadar çok koruma refleksi ortaya çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle böyle olacaktır” diye konuştu.

"GLOBAL EKONOMİYİZ OHAL KALMALI"

Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Zeybekci, olağanüstü halin kalkması gerektiğini vurgulayarak, “Olağanüstü hali (OHAL) gerektiren şartlar henüz ortadan kalkmamıştır, bunun bir an önce kalkmasını bekliyoruz, talep ediyoruz. Çünkü olağanüstü halin devam etmesi, Türkiye gibi, global bir ekonomisi olan, dünya devleti olan ülkeye uygun değildir. Bir an önce OHAL gereklilikleri ve OHAL kalkmalı” diye konuştu.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 10:31

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    25 Eylül 2018