Bakan Veysel Eroğlu, davul çalıp ‘evet’ oyu istedi

Memleketi Afyonkarahisar’daki toplu açılış programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, aynı zamanda 16 Nisan referandumunun startını bu ilde verdi

02 Mart 2017 Perşembe 08:09
Bakan Veysel Eroğlu, davul çalıp ‘evet’ oyu istedi

Bakan Eroğlu ‘referanduma düğüne gider gibi gidiyoruz’ diyerek, davul çalıp hemşehrilerinden ‘evet’ oyu istedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve DSİ’nin Afyonkrahisar’daki 93 milyon TL’lik yatırımı ile 9 tesisin temel atma ve açılış törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, buradaki konuşmasında hedeflere ulaşmada parlamenter sistemin yeterli olmadığını belirterek mevcut sistemin Türkiye’nin önünü kapattığını ve bu sistemin adeta Türkiye’nin ayağına pranga olduğunu söyledi.

Doğum yeri olan Şuhut ilçesindeki programın sonunda davulcunun elinden davul ve tokmağı alan Bakan Eroğlu, “16 Nisan referandumuna gergin gitmiyoruz, düğüne gider gibi gidiyoruz. Hemşerilerimden evet oyu istiyorum” diyerek merasimdeki bandoya davul çalarak eşlik etti. Eroğlu daha sonra belediye başkanları ile bir araya gelerek aralarında Türkiye’nin en genç belediye başkanı Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün de olduğu ekipten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Haber Tarihi: 02 Mart 2017 Perşembe 08:09

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü