Bakan Soylu: Bildiklerimizi bilseniz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulunarak, "FETÖ'nün yüzde yüz temizlendiğini söylemek isterim ama bugün mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. İddialı bir söz daha söyleyeyim. Henüz daha yüzeyindeyiz. İnanın FETÖ konusunda bizim bildiklerimizi bilmiş olsanız 2 saat, 3 saat uykunun bile fazla olduğunu hep beraber görmüş oluruz. Çok daha derindeler" ifadelerini kullandı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 18:28
Bakan Soylu: Bildiklerimizi bilseniz...

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'daki Mariott Otel'de düzenlenen 9'uncu Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu. Türkiye'nin terörden ve göçten hem insani anlamda hem de ekonomik anlamda etkilenen bir ülke olduğunu belirten Soylu, "Kendi içimizde PKK terörü, devletimizin içine sızmış FETÖ'nün yarattığı tahribat, sınırımızın dışında DEAŞ terörü, Suriye'deki iç savaşın yarattığı göç dalgasının doğrudan muhatabıyız. Bu coğrafyada bir oyun kurucu olamayız belki bu ölçeğimizle; ama bizim dışımızda da bu coğrafyada başka bir senaryonun kurulmasına müsaade etmeyeceğimizi, bugün etmediğimizi, tüm anlayışımızla beraber bu konuda yürüdüğümüzü de herkesin bilmesini isteriz. Ne doğuya ne de batıya sırtımızı dönme lüksümüz elbette yoktur. İttifaklarımızı bozmak değil, ittifaklarımızın sayısını artırmak; ancak geçmişten gelen ilişkilerimizi de her zaman samimiyet testine tabii tutmak zorunda olan bir ülkeyiz" diye konuştu.

"GÜZEL CUMHURİYETİMİZ, MİLLETİN BİR GELECEK SENEDİDİR"

Cumhuriyetin, Türk milletinin bir ittifak senedi olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, "Biz 21'inci yüzyıla geleceği iyi tanımlayarak, ayaklarımız üzerinde sağlam basarak, devam ediyoruz. Biz güzel cumhuriyetimizi hep beraber kurduk. 1923. Güzel cumhuriyetimiz, bu milletin bir ittifak senedidir. Tekraren ifade ediyorum, bir birlik sebebidir. Güzel cumhuriyetimiz, bu ülkenin ve bu milletin bir gelecek senedidir. Hiç kimse birbirini ayırmamıştır. Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Sünni'si. Osmanlı-Rus Savaşı'ndan sonra bu coğrafyanın kendi insanı olarak kabul ettikleriyle beraber bir büyük Kurtuluş mücadelesi gerçekleşmiştir. Herkes bu istiklal mücadelesinde, istiklal mücadelesinin sonunda oluşan tabloyla bir bütünleşme ve birlik içerisinde geleceğe adım atmıştır" dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE MESAJI: RUTİNİN DIŞINA ÇIKMAMIZIN DÖNEMİDİR

FETÖ ile amansız mücadelenin devam ettiğini dile getiren İçişleri Bakanı Soylu, "FETÖ, Avrupa'nın alışık olduğu türden bir terör örgütü değildir. Bizim gördüğümüz öyledir. Bunu dışarıya çok doğru ve ikna edici şekilde anlatmalıyız. Birçok Avrupa ülkesi FETÖ'yü hala okullar açan bir yardım kuruluşu gibi maalesef görmektedir. Özellikle FETÖ okullarının devri konusunu hep beraber takip etmeliyiz. Rutinin dışına çıkmamızın dönemidir. Yani bildiklerimizin, bize öğretilenlerin, bazen diplomatik nezaketlerin; çünkü ortaya koymuş olduğumuz nezaketlerin tamamı maalesef muhataplarımız tarafından eksik anlaşılmaktadır. Türkiye, dostluğundan imtina edilecek bir ülke değildir" dedi.

FETÖ ile mücadelede, henüz yüzey olunduğuna dikkat çeken İçişleri Bakanı Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "FETÖ'nün yüzde yüz temizlendiğini söylemek, neredeyse 24 saatimizin önemli bir bölümünü uğraştığımız bir terör örgütünün yüzde yüz temizlendiğini söylemek, elbette ki isterim. Ama bunun bugün mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. İddialı bir söz daha söyleyeyim. Henüz daha yüzeyindeyiz. İnanın FETÖ konusunda bizim bildiklerimizi bilmiş olsanız 2 saat, 3 saat uykunun bile fazla olduğunu hep beraber görmüş oluruz. Çok daha derindeler ve öyle sirayet etmişler. Ne kadar yerlere sirayet ettiklerini gördükçe her gün şaşkınlık içinde ama işimizin odaklanmasından hiç sapmadan yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Belki de dünyanın bundan sonraki yüzyıllarda ders olarak nitelendirilecek bir terör örgütü stratejisi ortaya koymuşlar

Haber Tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba 18:28

YORUM YAZ

 • İbrahim Kar.İbrahim Kar.1 yıl önce
  Allah yardımcımız olsun. İnş. güzel ülkemiz hak ettiği güzellikleriyakında bulur.sizlere guveniyoruz
 • CemilKocCemilKoc1 yıl önce
  Sayin Bakanim Bunlarin Oralara Yerlesmelerine Musade edenler Neden,Hala Devletin en Yüksek kademelerinde Oturuyorlar.Onlarin yaptiklari Hatalarin Faturasini neden Ben Ödemek zorundayim.Herkes Hatasinin Cezasini kendisi Cekmek zorunda degilmi?..Lutfen Rica ediyorum Herkes Makamina saygili olsun.Hata yapan Devlet yönetiminden cekilsin.Secilmis dahi olsa.
 • KaraKara1 yıl önce
  Biz zaten biliyordukta bakan efendi. Ama sevindim sizinde bildiginizi. Biliyoruz Daha cooooook var. Fetö sahtekarlari. Oylarini acik kullanan akp milletvekilleri var. Korkudan gösterenler Yani.... Baylockcu millet vekilleri var. Bakanim. . .Isiniz zor bakanim. Bazilari koruma altinda bakanim. Allah isinize kolay eylesin bakanim.
 • atılay yardımcımatılay yardımcım1 yıl önce
  bakan bey, akp milletvekillerinin fetocu olmasıve oy için ihraç edememeniz mi ? ben olsam bende patlamak üzere olurdum. Kutsal kitabımız Kur'an ı Kerim'in yolundan gitmeniz dileğiyle. iyi çalışmalar
 • Ibrahim akIbrahim ak1 yıl önce
  Hic beklemediğim kadar iyi işler yapan bakan çok şaşırtıcı Allah dirayet versin
 • hercaihercai1 yıl önce
  FETOCULARIN devlete cokusu Merhum Adnan Menderes idam edildikten sonra basladi. 40 yilda tabii ki girmedikleri yer kalmamistir. Birsey daha belirteyim, Askeri kuvvetlerde ki cogu general yahudi asilli, bolca ermeni olani da vardir. Bence bu ust duzeyde yer edinmlis kisilerin gecmisini iyice arastirmak lazim. Osmanli mesela baska dinden olanlari, rumlari, ermnileri, yahudileri askere almiyordu, nedenini de simdi anliyoruz maalesef! Soyadi kanunu yahudi ve hristiyanlari bizden olarak gosterdi, musluman isimleriyle devlete coktuler!
 • BakanBakan1 yıl önce
  ... Artık böyle, yeni anayasaya göre biz BAKANLAR millete karşı değil, Reise karşı sorumluyuz. ..
 • Yunus k.Yunus k.1 yıl önce
  Cemil senin dunyadan ve turkiyeden pek haberin galiba bu memleketi bugune kadar oy attihin adamlarmi yonetiyordu saniyorsun..ayiya dayi denerek bugunlere gelindi.kah birini destekledi kah öbürünü...10 yildami bu kadar derine indi bu adamlar akilli dusun biraz
 • aliali1 yıl önce
  oyle bir iklim oluşturuldu ki olmayan korkudan ecelimiz gelecek....
 • memetmemet1 yıl önce
  açıktan oy kullanan milletvekillerine dikkat bakın ileride onlarda fetöcü çıkabilir çünkü gördükki o hain darbe gecesi en önde gidenlerin bir kısmı fetöcü olarak tutuklandı
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018