Bakan Özhaseki: Hollanda hükümetinin bu tavrı evrensel değerlere darbedir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesine tepki gösterdi.

12 Mart 2017 Pazar 00:28
Bakan Özhaseki: Hollanda hükümetinin bu tavrı evrensel değerlere darbedir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bakan Kaya'nın Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesine tepki gösterdi. 

Hollanda'nın Bakan Kaya'ya yönelik tutumunu şiddetle kınadığını belirten Özhaseki, "Hollanda hükümetinin bu tavrı ifade özgürlüğüne, evrensel değerlere vurulan büyük bir darbedir. Diplomatik nezaketsizlikte sınır tanımayan Batı'nın ve özelde Hollanda'nın yaptığı bu muamele asla karşılıksız kalmayacaktır. Türkiye'de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu, Batı'nın kimyasını nasıl da bozuyor. Ne yaparsanız yapın, hangi kirli merkezlerle iş tutarsanız tutun Türkiye'nin büyümesini engelleyemeyeceksiniz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Haber Tarihi: 12 Mart 2017 Pazar 00:28

YORUM YAZ

  • CemilCemil1 yıl önce
    Geçmişteki kavimlerde ALLAH bir kavmi azap edecekse, önce peygamberlerine "size tabi olanlarla birlikte o şehri terkedin" diye vahyetmiş sonrasında da o kavmi azaba uğratmıştır. Avrupanın azabı yakın ki müslümanları şehirlerinde istemiyorlar. Bilmiyorlar mı ki aralarındamüslümanlarvar diye azab olmuyorlar. ALLAH bilir ALLAH

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018