Bakan Müezzinoğlu: Hayırcılar milletin değerlerinden korkanlardır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Hayırcılar millete inanmayan, milletten, milletin değerlerinden korkanlardır." dedi.

11 Şubat 2017 Cumartesi 09:42
Bakan Müezzinoğlu: Hayırcılar milletin değerlerinden korkanlardır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 2016'da olağanüstü sıkıntılar yaşamasına rağmen milletin dik duruşuyla, cesaretiyle tuzak kuran hainlere karşı dimdik durduğunu kaydederek, "Geleceğe umutla bakıyoruz. Zorlukları geride bıraktık, önümüzdeki hedefe kilitlendik. Bu hedefe birlik beraberlik içinde gideceğiz. Ayrıştıran olmadık, olmayacağız, çatıştıran olmadık, olmayacağız. Yarını bugünden daha iyi yapma sorumluluğumuz var." ifadelerini kullandı.

"Cumhuru yok sayarak cumhuriyetçilik yapıyorlar"

Türkiye'nin daha büyük hedefleri olduğunu kaydeden Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Zaman zaman CHP'li arkadaşlarımı eleştiriyorum ve bunda da sırf eleştirmek için değil, vicdanen rahatsız olduğum için eleştiriyorum. Cumhuru yok sayarak cumhuriyetçilik yapıyorlar, Atatürk'ün ideallerini yok sayarak Atatürkçülük yapıyorlar, milletin değerlerini yok sayarak laikçilik yapıyorlar. Cumhur güçlü olmadan cumhuriyeti güçlü kılamazsınız."

"Önümüzdeki seçim millet adına güçlü sistemin seçimi"

Müezzinoğlu, AK Parti'ye açılan kapatma davasında, partinin bir oyla kurtulduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Kurtulan AK Parti miydi? Kurtulan Recep Tayyip Erdoğan mıydı? Arkadaşlar, milletin kaderi kurtuldu. Milletin iradesi kurtuldu ama vesayet odakları kaybetti. Şimdi bir daha milletin kaderiyle oynayamayacakları, ipin ucunun tamamının millette olacağı bir dönemin arefesindeyiz."

Herkesin hayırcıları iyi analiz etmesi gerektiğini kaydeden Müezzinoğlu, "Hayırcılar millete inanmayan, milletten, milletin değerlerinden korkanlardır. Hayır diyecek vatandaşıma bir şey demem. Elimi vicdanıma koydum, aklımla analiz ettim. Şu şu nedenlerden hayır diyorum, ona hiçbir şey demem, başımın üstünde yeri var." şeklinde konuştu.

Haber Tarihi: 11 Şubat 2017 Cumartesi 09:42

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü