Bakan Kaya'yı savunmuşlardı... Hollanda'dan skandal dava!

Hollanda Savcılığı, 11 Mart 2017 Türk Konsolosluğu’nu girmesine izin verilmeyen Bakan Kaya'nın engellenmesini protesto eden 2’si çocuk 6 kişiye dava açtı.

30 Aralık 2017 Cumartesi 13:21
Bakan Kaya'yı savunmuşlardı... Hollanda'dan skandal dava!

Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek konuşma yapmayı planlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal eden Hollanda hükümeti, 11 Mart 2017 tarihinde de Bakan Kaya’nın Türk konsolosluğuna girişine izin vermemişti.

Rotterdam’da başkonsolosluğa geçmesine müsaade edilmeyen Kaya’nın önce korumaları gözaltına alınmış daha sonra da bakan Kaya’yı aracından çıkarmaya çalışan polis, vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu. Aracın kilidini açmak zorunda kalan Bakan Kaya, başka bir araçla ve polis eskortuyla Almanya’ya gitmeye zorlanmıştı.

KÖPEKLER VE ATLARLA

Hollanda güvenlik güçleri, Kaya’ya destek vermek için gelen binlerce Türk vatandaşına polis köpekleri ve atlı polisleri kullanarak sert şekilde müdahale etmişti. Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bekleyen Türk vatandaşlarından en az 7 kişi yaralanmış ve 12 kişi gözaltına alınmıştı.

YARGILANACAKLAR

Savcılıktan yapılan açıklamada, soruşturma sonucunda gözaltına alınan 2’si çocuk 6 kişinin şiddete başvurdukları gerekçesiyle yargılanacağı belirtildi.

Haber Tarihi: 30 Aralık 2017 Cumartesi 13:21

YORUM YAZ

 • Zeynel Abidin Zeynel Abidin 6 ay önce
  Artık Avrupa'ya haddini bildirmenin zamanıdır AB YE ÜYELİKİPTAL EDİLSİN
 • MuratMurat6 ay önce
  Itler katlanacak
 • ÖzkanÖzkan6 ay önce
  Anlamidiniz mi daha bize karsi herzaman problemleri vardi!!! Yargida bile hep biz kayibediyoruz!!! Ona göre tedbir almamiz lazim !!!
 • AliAli6 ay önce
  AVRUPAYA ANLADIĞI DİLDEN. ZORUNA ZOR İLE CEVAP GEREK.
 • SEKAR SEKARSEKAR SEKAR6 ay önce
  ŞEYTANIN TEZEKLERÎGERÇEK YÜZLERÎNÎ ORTAYA KOYDU ARTIK ÎNSAN OLAN DEVLET YÔNETÎCÏLERÎDEGÔRMELÎ
 • Güney DoğuluGüney Doğulu6 ay önce
  Hollanda'ya misliyle uygulama yapılmalı. Hollanda vekilleri ve bakanları Türkiye hava limanına gelince arabalara bindirilip Yunanistana sürulmeli. Kopeklere koklatılmalı. Haklarında karşı gelmekten ve şiddet yanlısı olmaktan dava açılmalı. SÖMÜRGECİ KATİL HOLLANDA TÜRKIYE VE ORTADOĞUDAN DEFOL.
 • HarunHarun6 ay önce
  Cok basit cozumu var turkiyede insan hakki makki diye toplantiya gelen hollandali vekil veya bakanlar hollandadan gelen hollandali vatandaslar tarafindan temiz bir dovulmeli onlari dovecek genclerede is garantisi verilmeli bu bir kac defa uygulaninca vu itler hemen tirsarlar....ama illakide hollanda vatandasi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü