Bakan Kaya'nın konvoyu Hollanda'da durduruldu! İşte ilk görüntüler...

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracının Hollanda girişinde durdurulduğunu ve kendisinin de Bakan Kaya'nın yanına gitmesine müsaade edilmediğini aktardı. İşte skandal durumdan ilk görüntüler...

11 Mart 2017 Cumartesi 22:32

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın programını takip etmek üzere Hollanda'nın Rotterdam şehrine giden bakanlık konvoyundaki bir araç ile TRT ve Anadolu Ajansı ekibinin bulunduğu araçtakilere Hollanda polisi tarafından kimlik kontrolü yapıldı.

'Burası benim ülkemin binası, Almanya'ya dönmüyorum!'

Hollanda polisi, Rotterdam yakınlarındaki bir akaryakıt istasyonunda mola verdikleri sırada bakanlık konvoyundaki bir araç ile içinde Anadolu Ajansı ve TRT ekibinin bulunduğu aracın etrafını sardı. Polis araçta bulunanlara kimlik kontrolü yaptı.

Polis yetkilisi burada yaptığı açıklamada, söz konusu kontrolün Bakan Kaya'nın da araçta olabileceği için yapıldığını ifade etti.

Yaklaşık bir saat sorguya tabi tutulan Türk gazeteciler ve bakanlık konvoyundaki yetkililerden bir an önce Hollanda'yı terk ederek Almanya'ya dönmeleri istendi.

Araçlar, Hollanda polisinin nezaretinde ülke dışına çıkarılıyor.

Türk vatandaşları Başkonsolosluk önünde toplandı

Hollanda'daki Türk vatandaşları Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önünde gösteri düzenliyor.

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 22:32

YORUM YAZ

  • HamzaHamza1 yıl önce
    Hollanda misin nesin unutunuzmu osmalı tokadını unutursanız gene gösteririz size

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü