Bakan Kaya sinyali verdi: İzdivaç programlarına yaptırım geliyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, toplum ahlakını bozan izdivaç programlarını eleştirerek, bu programların cinsiyet ayrımcılığını körüklediğini söyledi.

19 Mart 2017 Pazar 08:17
Bakan Kaya sinyali verdi: İzdivaç programlarına yaptırım geliyor!

Ekranlardaki evlilik programlarını hakkında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, medyada kadının klişe rollerle temsil edilmesi, şiddet içeren, küçültücü şekilde yer verilmesi gibi problemler yaşandığına dikkati çekti.   

ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Kaya, söz konusu programlara yönelik şunları belirtti: “Toplumsal cinsiyet eşitsizliği medyada yeniden üretiliyor, mevcut cinsiyet ayrımcılığı adeta körükleniyor. Medya ve kadın konusundaki sorunlu alanların çözümüne ilişkin stratejiler ortaya koymaya çalışıyoruz. Klişeler, yapay örnekler adeta medya organlarını ele geçirmiş durumda. Kadının medyada görmezden gelinmesi, eksik temsili ya da belirli roller sunulması sorun olarak varlığını sürdürüyor. Kadının aile içinde, iş yaşamında ve sosyal alanlarda hem olduğu gibi hem de olması gerektiği gibi temsil edildiği yapımların artması çok önemli.”  

Haber Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 08:17
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün10 ay önce
  Hiç yaptırım uygulamaya kalkmayın. ....Kuru kuru ben karşıyım.alın da kaçan mı? Yemezler.
 • AhmetAhmet10 ay önce
  Sayın bakanım Allah rızası için kaldırın bu proğramları.Bizim dinimizde adetlerimizde yok böyle şeyler.siyonist düşüncenin toplumların ahlak yapısını çökertmesine müsade etmeyin.Allah yar ve yardımcınız ol lsun
 • UğurUğur10 ay önce
  Evlilik programlarını bu yönden eleştireceğine hiç eleştirmeseydi daha iyiydi. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız artık aile bakanlığının başına Batılı veya Batı tarzı üniversite mezunu kadınları getirmeyi bırakıp muhafazakar, Müslüman, halkı temsil eden erkek bakanları getirmelidir. Aile bakanlığı kadınları güçlendirip koca beğenmez hâle getirme ve böylece aileyi çökertme yönünde çalışıyor. Cumhurbaşkanımız onca işinin arasında elbette bu durumu görememekte mazurdur, ama ona meseleyi anlatmayan erkek devlet büyükleri mazur değildir.
 • EfeEfe10 ay önce
  Hollanda'daya yaptırım bekliyorduk. Evlilik programlarına geldi.Bu iş de Mavi Marmara işine döner.
 • Mustafa Eryılmaz Mustafa Eryılmaz 10 ay önce
  Hımmm kaç yıl geçti aklınıza keseler dolup yıllardır ekranlara kitlediniz insanları. Bu aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı ne işe yarar onuda bir anlatsanıza.
 • garip bir vatandaşgarip bir vatandaş10 ay önce
  Günaydın size şimdiye kadar neredeydiniz.Yeni mi aklınız başınıza geldi .Bu programlar yıllardır var.Bunu yıllar önce niye yapmadınız.(uyandığınız iyi olmuş zararın neresinden dönülse kar!)
 • MustafaMustafa10 ay önce
  Geç bile kalındı.
 • Talip ArarTalip Arar10 ay önce
  Tokat gibi yaptırım...! Hollanda'ya, Rusya'ya, İsrail'e uygulananlara benzemesin sonra?
 • HanımefendiHanımefendi10 ay önce
  Hani o kadına şiddet/tecavüz haberlerinde de keşke bu hanımı görebilseydik, bu ülkenin kadın bakanı bile kadınların hakkını korumuyor, çok yazık vicdanını merak ediyorum
 • Temel KılıçTemel Kılıç10 ay önce
  Gecikmesine rağmen,yerinde bir düşünce.Onlara uygulanacak müeyyide KHK ile fa'âliyetlerine son vermek.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018