Bakan Arslan'dan ABD'ye: Doğru değil

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin 'kabin yasağıyla ilgili olarak "Doğru bir uygulama değil" dedi.

21 Mart 2017 Salı 15:41
Bakan Arslan'dan ABD'ye: Doğru değil

Aralarında İstanbul'un da bulunduğu, 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD'ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcuların bugünden itibaren uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacakları belirtilmişti. Bunun üzerine hükümetten ilk cevap Bakan Arslan'dan geldi. 

Sivas'ta konuyla ilgili soruları yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Doğru bir hamle değil. Yılda 80 milyon yolcunun uçtuğu İstanbul'u başkalarıyla karıştırmasınlar" dedi.

Arslan'ın sözleri şöyle:

"Seyahat süresinde yolcuların yapmaları gereken çalışmaları yapabilmeleri adına bu tip cihazların yanlarında olmasının çok daha verimli ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Arkadaşlar dünden beri muhatapları ile bu konu üzerinde çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde bunu sonuçlandırmış olacağız. İstanbul Atatürk Havalimanını, başka ülkelerdeki havalimanlarıyla karıştırmamaları gerektiğini özellikle vurguluyoruz. Yılda 80 milyonun üzerinde uçuşun gerçekleştiği İstanbul'u başka yerlerle karıştırmasınlar.

Herhangi bir uygulama olduğunda muhataplar uygulamanın nasıl olacağını konuşurlar. Bu konuda olumlu sonuç alır ve yolcularımızın çok daha rahat yolculuk yapmalarını sağlarız.

Bizim derdimiz uygulamanın nasıl olacağı konusu değil. Bu uygulamanın yolcunun konforunu da sayısını da düşürebileceği, bunun yolcuların faydasına olmadığını özellikle vurgulayıp bundan geri adım atmalarını veya daha hafifletilmesi gerektiğini konuşuyoruz."

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 15:41

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü