Bakan Albayrak adını koydu: Dünyanın en çılgın projesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı GES projesi için "İhalesi yapılan, dünya enerjisinin çılgın projesi" yorumunda bulundu.

20 Mart 2017 Pazartesi 18:46

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bugün ihalesi gerçekleşen Karapınar güneş santralinde yatırım tutarını 1.3 milyar doları aşacağını söyledi.

DÜNYA ENERJİSİNİN ÇILGIN PROJESİ

Albayrak ihaleyi Türkiye enerji sektörü açısından "devrim niteliğinde" ve "yenilenebilir enerjide çok kritik bir kavşak" sözleriyle tanımladı.

Albayrak ayrıca bu dev proje için, "İhalesi yapılan, dünya enerjisinin çılgın projesidir." açıklamasında bulundu.

Konya Karapınar'da 1,000 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali ihalesinde en iyi teklifi Kalyon ile Güney Koreli ortağı Hanwha verdi.

İhale Komisyonu Başkanı Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Kalyon-Hanwha grubunun kWh başına 6.99 sent ile en iyi teklifi vererek ihaleyi kazandığını açıkladı.

1500 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANACAK!

Albayrak, ihaleye ilişkin yatırım tutarının 1.3 milyar doları aşacağını belirtirken önümüzdeki aylarda rüzgar enerjisi için de benzer bir ihale yapacaklarını da sözlerine ekledi. Albayrak'ın verdiği bilgilere göre ilgili yatırım yaklaşık 1,500 kişilik istihdam da sağlayacak.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 18:46

YORUM YAZ

 • Asılçılgınlık,Asılçılgınlık,1 yıl önce
  Barzani ile ortak şirket kurup buna kayınbabanın imzasıyla ile imtiyaz almak. Şimdi dua et "evet" çıksın.
 • MarcoPoloMarcoPolo1 yıl önce
  Bunların işi gücü "Çılgın Proje" üretmek. Kendileri çılgın.. Ak Parti'nin kendisi çılgın proje.. Cukka'yı, malı götürüyorlar çılgın projelerle..Eli ayağı düzgün bir proje diyemiyorlar.."Uçmuş" bunlar.. İstanbul'un gökdelenleri gibi 
 • ersanersan1 yıl önce
  Her secim oncesi hep ayni masal ben hala ataturk havalimaninda yerli ucak bekliyorum hatta haftaya karasenizde dogal gaz ve petrol bulunur
 • KazimKazim1 yıl önce
  Youtube de ekonomik tetikci yi bi izleyin.
 • Teyyo Teyyo 1 yıl önce
  Aldığın çılgın .ne onu söyle sayın bakan?
 • mahmut leylemahmut leyle1 yıl önce
  Sn Albayrak.Kayınpeder ne dedş Dolar yokç sen hala 6.99 cent diyosun. Haa cent dolar değil dersen bu ..bu millete yakışmaz. Yok bunu demezsen bu millet kullamıcakmı bu elektiriği? Ee ne diye 25krş demiyosun. Hani ihaller TL ileydi. Dolar 4 olsun bu lafını unutma.
 • mujdatmujdat1 yıl önce
  Yapılan yorumlar çok saçma kardeşim Türkiye nerden nereye geldi. Çalan adam bu hale getirebilirmiydi. Size müstehak hala beklerdiniz tüp yağ kuyruklarını imf ye borç tavan yapardı. İş yok maaş yok size bu müstehak.
 • özkanözkan1 yıl önce
  Fetöcüler her kuruma sızmış durumda ve her projeyi geciktirken daha hala yok o proje niye olmadı yok bu proje niye olmadı diye eleştireceğinize olanlara bakında deyin ne güzel projeler bitti rahatlıkla kullanıyoruz. Şükretmiyorsunuz nankör insan oğlu.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü