Bahçeli’den sert açıklama: Erdoğan mı Perinçek mi deseler…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin anayasa değişiklik teklifine destek vermesini eleştiren çevrelere sert çıkarak, "Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için, devlet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. " dedi.

07 Şubat 2017 Salı 11:11
Bahçeli’den sert açıklama: Erdoğan mı Perinçek mi deseler…

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den satır başları şöyle:

Niye ’evet’ diyormuşuz. Biz de diyoruz ki size ne, size mi soracaktık? Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz? Ne yani izin ve icazeti sizde mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden tamam demişiz, bu iftiraya cevap yetiştirmeye niyetlenmek bile zaman israfıdır.

Buradan söylüyorum; eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için, devlet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. Biz başkanlığa değil, Cumhurbaşkanı hükümet sistemine evet diyoruz. Evetle Türkiye kazanacak, millet kazançlı çıkacak.

Anayasanın ilk dört maddesi üzerinde kim yada kimlerin hasmane hesabı varsa önce bizi aşmak bizim bedenlerimiz berhava etmek durumundadır.

Haber Tarihi: 07 Şubat 2017 Salı 11:11

YORUM YAZ

 • ihyaihya1 yıl önce
  EVET diyecez ama Erdogan için degil . Sadece eskisinden iyi oldugu belli..terörüde sevmiyorum.çözüm sürecinide,şivan perveride,ibo yuda, Barzaniyide.
 • Mehmet TürkMehmet Türk1 yıl önce
  Dinledinizmi Devlet Bahçeliyi işte gerçek bir devlet adımı
 • ihyaihya1 yıl önce
  ha şöyle Saflar belli olmaya başladı. safları sıkı tutun. araya şeytanlar girmesin. EVET
 • HasanHasan1 yıl önce
  Cık meydanlara Yanında kacMHPgörecen.Görevden almadık Teşkilat bırakmadın.MHPliler senisildi.
 • Ortak paydaOrtak payda1 yıl önce
  Allahu Ekber. şimdi düşman çatlatma zamanı.
 • BozokluBozoklu1 yıl önce
  Ben ne internet troluyum ne baska parti mensubu.yasim 45.kendimi bildim bileli ulkucu dusunce hamuruyla yogrulmus ve baska hicbir partiye oy vermemis bir mhp liyim.Bizde koltuk emanettir.menfaat icin degil hizmet icin vardir.sn bahceli o koltuk da size binlerce ulkucu sehidin kaniyla bu dava ugruna nice cefa ceken binlerin emanetidir.yani babayin mali degil.sen nasil boyle konusursun.bu hakki sana kim verdi.Bu kadar onemli bir konuda o koltugun gercek sahiplerine yani bize ne zaman sordunda boyle bir karar aldin.nerdeyse butun teskilatlar istifa etti.taban kaynamakta.ben bile artik mhp liyim demeye utanir hale geldim.6 ay oncesine kadar kotu dedigine simdi iyi diyorsun.Ya bunun bir mantikli aciklamasini yaparsin ya da istifa edersin.ben soyledin yapin la olmaz.
 • ihyaihya1 yıl önce
  yıllarca çözümü başka yerlerdearadık. neyse zararın neresinden dönersen kar
 • Mehmet TürkMehmet Türk1 yıl önce
  Evet araya şeytan larıda giremez avaneleride giremez saflar sık
 • ş.girgin ş.girgin 1 yıl önce
  ey bahçeli önce bizi aşmak bizim bedenlerimizi berhava etmek durumundadır diyorsun ya sen hem aşıldın hemde bedenleriniz berhava oldu senin haberin yok.artık mhp diye bir parti kaldı mı ki rahmetli başbuğun kemiklerini sızlatıyorsun.ama ben yine o kadar konuşmana rağmen niçin evet dediğini anlamadım.çok konuştun ama hiçbir şey söylemedin.
 • heyhatheyhat1 yıl önce
  Bahçeliye korktu diyenlere; Bahçeli gercegi gördü. tabi erdoganın kabahatıdaçok. malefes Düşmanlar ortak. o bakımdan yani
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018