Bahçeli’den Fatih Portakal’a sert gönderme: Paralı askerler asla…

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Televizyonun bir kanalında gevezelik yapan portakalından sütçüsüne kadar çok tehlikeli imada bulunmuşlardır. Demokrasiye kefen biçen paralı askerleri asla affedilmez” dedi.

18 Nisan 2017 Salı 10:34

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

Bahçeli'nin açıklamaları:

Türkiye son 60 yıllık tarihinde 6 defa referanduma gitmiştir. 7'ncisi de 16 Nisan'da yapılmıştır. 16 Nisan referandumu demokrasi hayatımızda bir milat, çok partili siyaset tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Türk milleti iradesini göstermiş, yeni bir dönemin kapısını aralamıştır.  Milliyetçi Hareket başladığı bir işi yarım bırakmamış, verdiği sözün altında kalmamıştır. Bu ülke için ettiğimiz yeminler tutulmuştur. Bizde hile arayan 16 Nisan'da hüsrana uğramıştır.

VİCDANIMIZ RAHAT FİİLİ KARMAŞA SONA ERDİ

Bizde hile arayan tuzak araştıran komplo araması yapan kim varsa 16 Nisan'da hüsrana uğramıştır. MHP milleti için sorumluluk almış evet demiştir devleti için devreye girmiş evet kararını tüm engellemelere rağmen savunmuştur. Vicdanımız rahat. Artık sistem tartışmaları son bulmuştur. Fiili karmaşa sona ermiştir.

PKK HAP YUTTU, HDP DAĞILDI, FETÖ YERLE BİR OLDU

2017 referandumunun kesin olmayan sonuçlarına göre Türkiye'nin ayağındaki prangalar sökülüp atılmış milli dayanışma ruhu ön plana çıkmıştır.Sandıktan evet tercihinin çıkması için yoğun emek ve mesai harcayan Sayın Cumhurbaşkanına Başbakana Adalet ve Kalkınma Partisi'ne gönül vermiş kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kazanan Türk milletidir. Kazanan Türkiye'dir. Kazançlı çıkan bayraktır devlettir vatandır. Kaybedenler kulübü ise karışık kalabalık ve karmaşıktır. 16 Nisan'da FETÖ yerle bir olmuştur PKK hapı yutmuştur HDP dağılmıştır. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur.Bir ara bıyık altından gülenler 16 Nisan'da silinip gittiler. Haçlı artıkları var ya onlar hepten tümden duvara tosladılar bozguna uğradılar.

ÇIKAN SONUÇ MEŞRUDUR

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milli iradeden onay almıştır. Sistem tartışmaları tedavülden kalkmıştır. 16 Nisan'da seçim yapılmamış partiler oylanmamıştır. Yapılan sadece planlanan halk oylamasının icrasıdır. Bir kaşık suda fırtına koparıp 16 Nisan'ı hazmedemeyenler karanlık çevrelerdir. Kriz tetikçileri hemen hareket geçmişlerdir. Halk oylamasında yüzde 50+1'e ulaşan tercih meşrudur. Bunu dünyada örnekleri pek çoktur. Kaos lobisi ar damarı çatlamışcasına faaliyettedir.

KİŞİLİKSİZ PROVOKATÖRLER MHP'Yİ HEDEF ALDI

Bildik ve tanıdık simalar kargaşaya çanak tutmaktadır. 16 Nisan'da millet tarafından boğulduklarından haberleri yoktur. 16 Nisan akşamı, sandıkların açılıp sonuçların açıklanmasıyla birlikte, bir kısım kimliksiz, kişiliksiz provokatör MHP'yi hedef almıştır. Utanmasalar, 81 ilde kurulan tüm sandıklara hangi partiden oy geldiğini anlatmaya çalışacaklardı. Allahtan bu kadar alçalmayı başaramadılar. Yine de bulanık suda balık avlamak için küflü oltalarını salladılar.

BRE AHLAKSIZ... BRE KEMİKSİZ...

16 Nisan akşamı sonuçların gelmesiyle beraber bir kısım köksüz kimliksiz gazeteci yorumcu kılıklı provokatör MHP'yi hedef almıştır. O tarihi akşamda utanmasalar fren tutmasalar 81 ilde kurulan 167 bin 140 sandığa hangi partiden oy geldiğini ifadeye kalkacaklardır. 48 milyon 904 bin 182 geçerli oyun tek tek dökümünü yapacaktı. MHP'yi suçlama yarışına girdiler partimize gönül verenlerin yüzde 80'inin oy vermediğini ahlaksızca uydurdular. Zillet ve rezaletle anılacak bu şahsiyetsizler evet tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hangi partiden olduğunu nereden çıkardılar? Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik ve çürük 'Referandumun kaybedeni MHP. MHP'nin tabanının yüzde 80'i hayır oyu verdi' yazmış. Bre ahlaksız kemiksiz... Kafa var almıyor sanırsınız bidon. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları kurumuş ya da iradeleri körleşmiştir.

YSK'YA AÇIK ÇAĞRI

Açık çağrımdır YSK acilen bir çalışma yapmalıdır imkan varsa evet ya da hayır tercihlerinin hangi partilere ait olduğunu ölçen mekanizma bulunuyorsa kurulan tüm sandıklarda tercihi evet olan MHP'li seçmenlerin sayısı ortaya çıkarılmalıdır.

PORTAKALDAN SÜTÇÜSÜNE KADAR TEHLİKELİ İMADA BULUNMUŞLARDIR

Batı anlaşılan hız kesmeyecektir. Ancak Türk Milleti oynanan oyunun farkındadır. Bir başka tartışma da YSK'nın hedef alarak tırmandırılmalıdır. Oy pusulaların arkasını veya zarflarını mühürlemeden hazırladıklarıyla ilgili iddialara cevap vermiştir. Seçmenden kaynaklanan bir kusur olmaması nedeniyle geçerli sayılmasına karar verildiği açık ve anlaşılabilir bir üslupla milletimizle paylaşılmıştır. CHP'nin 16 Nisan'ı sabote etmeye çalışması müflis bir tavırdır. Demokrasiden umudunu kesenler sokağa oynamaktadır. Televizyonun bir kanalında gevezelik yapan portakalından sütçüsüne kadar çok tehlikeli imada bulunmuşlardır. Demokrasiye kefen biçen paralı askerleri asla affedilmez. Kabul etseler de etmeseler de milletimiz 16 Nisan'da damgayı vurmuş evet demiştir. Böylesine siyasi nevruz gününü ilan etmiştir.

Haber Tarihi: 18 Nisan 2017 Salı 10:34

YORUM YAZ

 • PolatPolat11 ay önce
  Kendinden başka kime sözün geçti acaba. Çözülümcü Akp'ye hizmet ettin hep. Ecevit gibi hareket edemez hale gelinceye kadar bekleme, partiyi rahat bırak, sevilmiyorsun git artık.
 • impul__impul__11 ay önce
  Bie AKP li olrak helal olsun diyorum Devlet beye.Duruşunu hic bozmadi
 • yavuz 1517yavuz 151711 ay önce
  Ak parti - mhp birlikteliği devam edecektir. Portakal kafalara bu ülkede yaşamayı zehir edeceğiz. Yenilgilere doyuracağız sizi.
 • Sözügüzel Sözügüzel 11 ay önce
  Bunlar paralı hainlerdir satılık şahsiyetlerdir
 • yusufyusuf11 ay önce
  Kırk yıldır siyaset yapıyorsun ama YSK'nın kaç MHP'linin hayır verdiğini bilemeyeceğini bilmiyorsun ama sana söyleyeyim hayır verenlerden bir tanesi benim. Sana verdiğim oylar da yazıklar olsun. Barajın altında kalman dileğiyle...
 • Demokrat müslümanDemokrat müslüman11 ay önce
  Bahçeli kafayı sıyırmışsın..Sen artık siyaseti bıraksanda muhaliflerin partinin başına geçsede en azından bir dahaki seçimde şansı olsa..Fatih portakalda Atatürk cü,dürüst ve adam gibi adamdır böyle biline...
 • Mehmet YILMAZMehmet YILMAZ11 ay önce
  MHP li olmasam da sonuna kadar arkandayız Devlet bey. Bu ülkede hainlik yapan şrefsizleri sandığa gömdüğümüz gibi bu ülkeden de atmasını biliriz.
 • Abdullah Abdullah 11 ay önce
  Gavur gavurluğunun gerektirdiğini yapmış çok mu sayın Bahçeli?
 • emirhan emiremirhan emir11 ay önce
  BU BAHCELI KOLTUGUNDAN VINNNN OLACAGINI COK IYI SEZMISTI VALLA PARALIYMIS PESKUVITMIS MHP,DEN ISTIFAYMIS SUDUR BUDUR HIKAYE ADAM NE YAPTI ETTI BASKA KOLTUGU GARANTIYE ALDI GERISI ONA HAVA HOS :-))) DEGNEKCILER HER ZAMAN AYAKTA KALUR AMA KOTU ANILIR AMA BOYLE TIPLERINDE UMURUNDA OLMAZ MAALESEF
 • KmlKml11 ay önce
  Sonucu kabul etmeyen bu milletin gayri meşru dogurulanlaridir...yani p..
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018