Bahçeli'den ABD'ye rest Erdoğan'a destek!

MHP lideri Devlet bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

16 Mayıs 2017 Salı 11:52

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, muhalefetin eleştirdiği Cumhurbaşkanı'nın ABD gezisi ile ilgili konuştu. Erdoğan'ın ABD'ye gitmekle isabetli bir karar aldığını vurgulayan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vererek, şunları söyledi;

ERDOĞAN YALNIZ DEĞİL

"Kuşak ve yol zirvesi forumuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ABD'ye gelmiştir. Görüşmenin nokta mesabesinde olacağını Erdoğan söylemiştir. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki, sayın Cumhurbaşkanının ardından Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevki ne olursa olsun kimse gaflete düşüp Türkiye'yi aciz görmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir. Cumhurbaşkanımız arkasına milletimizin duasını alarak muhataplarının karşısına çıkacak. Cumhurbaşkanı ABD'ye gitmekle isabetli bir karar aldı. Şimdi sırada belgeleriyle  YPG-PYD bağlantılarını anlatmak kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yalnız olmadığını bu kürsüden bir kez daha söylüyorum.

ABD İÇİN BAŞKA ALTERNATİF KALMADI

Eğer ABD ile ittifak PYD/YPG/PKK yüzünden kopma noktasına gelirse, başımızın çaresine bakmatan doğal bir yol olmayacaktır. 80 milyon tek yürek mücadele etmekten yorulmayacağız. ABD'nin önünde artık 2 yol vardır. Ya PKK ile ilişkilerini güçlendirecek ya da bundan dönüp Türkiye ile el sıkışacaktır. Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır."

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2017 Salı 11:52

YORUM YAZ

 • Abdulmetin Abdulmetin 10 ay önce
  Devlet bey geç olmadan gerçeği görmen TÜRKİYE için sevindirici bir olay Allah yardımcınız olsun rabbim müslümanı daim güçlü kılsın zaferler nasip etsin ..
 • AsımAsım10 ay önce
  ALLAH RAZI OLSUN
 • eminemin10 ay önce
  Eğer seni yahudi ve onların emanetçi yerlimedyası sevmiyorsa bilki doğru yoldasın sn.Bahçeli .Allah her iki reisin de yar ve yardımcısı olsun
 • turgutturgut10 ay önce
  HALKIN SABRI TASARSA, AMERIKA ORTADOGUDA YENI BIR VIETNAM YASAR, BURADAN CEKILMEK ZORUNDA KALIR, VIETNAMDA ABD YE GUVENENLERI BEKLEYEN SON DA GELIR...
 • Levent 15Levent 1510 ay önce
  Rabbim birliğimizi daim etsin. Siyaset Millet ve Devlet içindir. Millet varsa Devlet; Devlet varsa Millet vardır.Allah razı olsun,Devlet Bey'den, Acil Servis 'de çalışan Doktor gibi. Hep zamanında ve yerinde müdahale de bulundu, bulunuyor.
 • Bahçeli Bahçeli 10 ay önce
  Bahceli 15 temmuz oncesi 15 temmuz sonrada cok fark liBoyle muhalefetler oldukca biz dunya yi hukmeder zalime dur der, mazluma Hak ettigi itibari ve hakki allah rizasi icin veririz Allah senden razı olsun bahceli ömrün uzun ve sağlıklı olsun.Darısı diğer vatan ve millet dusmanı partilerin basına
 • Ramazan KöksalRamazan Köksal10 ay önce
  Başından sonuna dinledim. Hayatım'da ilk defa ta yüğerim'den his ederek sarf ettiginiz her kelimede, tespitleriniz, duruşunuz çağrılarınız, öngürüleriz için içimdensize helal olsun demem geldi, sağ olun var olun, sizi bundan böyle sergilemiş olduğunuz Şerefiniz 'le anmaya söz veriyorum kendime, sağ olun var olun sayın Başkan.
 • Adem uzunAdem uzun10 ay önce
  Varolllll Reis varoll bahçeli bizde Millet olarak sizin arkanizdayiz
 • yavuz 1517yavuz 151710 ay önce
  Milli güçler devrede. Bundan sonra ülke düşmanlarına, bu ülkenin milliyetçi muhafazakar kesimi ortak karşı koyacak. Terör örgütlerine ve küresel güçlerin ülkemizdeki büyük, küçük siyasi uzantılarına asla fırsat verilmeyecek. Sokaklarda terör estirenlerinde başları ezilecek. ARTIK TAVİZ YOK.
 • İrfan İrfan 10 ay önce
  Milletimizin ve tüm Dünya inananlarinin duası Cumhurbaşkanımız ile inşaallah önemli olan maddi alem değil melekut alemidir. Dualarla, yasinlerle, zikirlerle, okumalarla bizlerde desteğimizi gösterelim.Rabbim yardımcısı olsun.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018