Bahçeli: Miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak iflastır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hayırcılar toplanıyormuş, 2019’a yatırım yapıyorlarmış, şu aday olsun bu öne çıksın diyorlarmış. Asıl millet ne söylüyor buna bakılsın. Yaprak döken ağaç ağlamaz. Bilir ki, baharla beraber yeniden yeşerecektir. Fakat 16 Nisan’da tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir. Bunlarda olan, olacak bir şey yok. Eski defterleri karıştırıp yeni hikaye yazmak, miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak başlanılan yere geri dönmektir ki, bunun adı iflastır" dedi.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 18:40
Bahçeli: Miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak iflastır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türk siyasetinin, yamalı kimliklilerden çok çektiğini ve milletin, bunların cereme ve cefasından çok bunaldığını savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Büyük düşünürümüz Yusuf Has Hacib iki türlü insanın konuşmayacağını söyler: Biri bilgisiz, diğeri dilsiz. Ne tuhaf ağzı olan herkes konuşuyor! Y.H. Hacib yine diyor ki: ’Kara başın düşmanı kızıl dildir. Nice baş yedi ve yemektedir.’ Söz vardır vezirliğe, söz vardır rezilliğe götürür. Eğer haklıysak, savunduklarımızın doğru olduğunu görüyor ve inanıyorsak susmak cinayet, durmak cehalet, vazgeçmek akli cinnettir. İtibar için ihlale tamam diyenler, makam için inkƒra kucak açanlar, dünyevi çıkarlar uğruna iltimas ve ihanete çanak tutanlar iflah olmazlar. Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanlar vardır. Atarlar tutarlar, bol keseden sallarlar. Sıra icraata gelince de anında araziye uyarlar. Bu tipleri her alanda görürsünüz, her seviye ve mevkide varlıklarına şahit olursunuz. Çalımlarıyla dünyaya meydan okurlar, aslında yokturlar. Bakarsanız büyük bir dava adamı pozu verirler. Gerçekte koca bir hiçtirler. İşlettikleri dedikodu şantiyesi, kaynattıkları fitne kazanıdır. Moral yıkarlar, ara bozarlar, sahte kurtarıcılıkla tertemiz duyguları kirletirler. Çünkü kendi vicdanları kararmış, ruhları kapanmıştır. Bir kimsenin olaylara, güçlüklere ve sorunlara karşı koymasını sağlayan moraldir. Biz buna maneviyat diyoruz. Bundan mahrum olanlar engeldir. Türk siyaseti bu yaralı yüzlerden, yamalı kimliklilerden çok çekmiş, milletimiz bunların cereme ve cefasından çok bunalmıştır"

"DAVAYA BAŞ KOYMUŞ ER KİŞİ ARDINA BAKMAZ, ŞER GÜRÜLTÜYE PABUÇ BIRAKMAZ"

Asılsız söylentileri tırmandırıp veya bunları üretip, yaymakla uğraşanların doğru bir iş yapmadığını belirten Bahçeli, "Kalpleri kafalarıyla ters düşen, fikirleri filleriyle bağdaşmayan çarpık, çürük ve çelişki yumaklarının bedeli ağırdır. Bir davaya baş koymuş er kişi ardına bakmaz, şer gürültüye pabuç bırakmaz. İnanıyorsa ayaktadır, azimliyse istikbale sahip çıkacaktır. Boş lafın peşine düşen, asılsız söylentileri tırmandırıp veya bunları üretip servise çıkaran, yaymakla uğraşan doğru iş yapmıyordur. Derler ki, bir toplumun başarma iradesi, o topluluktaki en moralsiz kişinin heyecanıyla sınırlıdır. Bu sınır aşılmazsa bozgun kaçınılmazdır. Moral ve motivasyon kaybının dibine çökenler sanal umut ve hedeflerle toparlanayım derken, dikkat etsinler de, tamamen silinip gitmesinler!" dedi.

"16 NİSAN’DA TEL TEL DÖKÜLENLER BİR DAHA YÜKSELEMEYECEK"

’Hayırcılar’ın toplandığı ve 2019 yılına hazırlık yaptığı yönündeki iddiaları da değerlendiren MHP lideri Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Hayırcılar toplanıyormuş, 2019’a yatırım yapıyorlarmış, şu aday olsun bu öne çıksın diyorlarmış. Asıl millet ne söylüyor buna bakılsın. Dereyi görmeden paçayı sıvayanlar, gördükleri derenin derinliği karşısında ya boğulacak ya da sıvadıkları paçayla ortada kalacaklardır. Etme bulma dünyası! Çürük iple kuyuya inenler, bunu maharet gibi sunanlar nihayetinde düdük olur onun bunun ağzında öterler. Bizimle uğraşıyorlardı! Üzerimizde hesap yapıp oyun oynuyorlardı. Ne oldu? ’Etme kulum bulursun, inileme ölürsün.’ Acıkan yanağından, susayan dudağından belli olurmuş. Ya siyasi şuursuzluk içinde olanlar neresinden anlaşılır? Neyinden olacak, dilinden!

Yaprak döken ağaç ağlamaz! Bilir ki, baharla beraber yeniden yeşerecektir. Fakat 16 Nisanda tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir. Beyhude yere uğraşmak abestir. Koymayla kuyu suyu dolmazmış, kuyunun biraz da kendinde su olacakmış. Bunlarda olan, olacak bir şey yok! Eski defterleri karıştırıp yeni hikƒye yazmak, miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak başlanılan yere geri dönmektir ki, bunun adı iflastır. Türk milleti geleceğe umutla odaklanacak, bekasına şuurla, birliğine ve beraberliğine yeminle sadık kalacaktır. Gerisi sinek vızıltısıdır. Milliyetçi Ülkücü Hareket dünden daha güçlü, dünden daha diri ve mücadeleci olarak milletine ve devletine hizmet edecektir. Biz varız, Türklüğün yaşaması, Türk milletinin payidarlığı için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Karamsarlık hakaret, ümit haysiyettir. Yusuf Has Hacib der ki; ’Yürüyen kişi yolda yapmaz evini. Göçen kişi evde koymaz malını.’ Sanıyorum anlayan anlamıştır meramımı"

Haber Tarihi: 06 Mayıs 2017 Cumartesi 18:40

YORUM YAZ

 • Ibrahim Ibrahim 10 ay önce
  Saglam konusmus
 • Nur Nur 10 ay önce
  Bu millet alaturka diyor hayırcılar hala konçertoçalıyor boş gürültüyapıyorlar kafamız şiştimilletin yakasındandüşün artık bremenmızıkacılarınınhali var sizde haaaahaaa komedi
 • KutlucaKutluca10 ay önce
  MÎLLETÎN ADAMI
 • SalihSalih10 ay önce
  Var ol Sayın Bahçeli çok güzel
 • İ.ERGÜNİ.ERGÜN10 ay önce
  Bahçelinin Yorumunu çok beğendim.Güzel ve doğru açıklama yapmış.Vallahi ne diyeyim Bahçeli çok güzel açıklama yapmış doğruya doğru
 • CihatCihat10 ay önce
  Bahceli sen ne bicim bi adamsin 1200 delegenin 850si defol dedi akp ile anlasip naylon darbe yaptiniz referandumda ulkuculerin yuzde80i sana defol dedi hala saklabanlik yapiyosun defol sen koye muhtar bile olamazsin.
 • TeraziTerazi10 ay önce
  Miadı dolmuş yüz derken kaç yaşındasınız Devlet bey?
 • CCCCCC10 ay önce
  Turkmen beyi, devlet gibi devlet adami , once milletim ve vatanim sonra partim ve ben dedi. Ülkenin çıkarlarını herşeyden üstün tuttu. Helal olsun
 • Kerem bozkurtKerem bozkurt10 ay önce
  Bizde senin icin öyle düsunuyoruz milad filanda kalmadi sende parti tabanin seni istemiyor artik ilk secimde %5 oyun ya var yok
 • TcTc10 ay önce
  Sayın Bahçeliseninleyim. Allahrazıolsun.Sayende ön plana çıkan vatanserliğinbeni partimekavuşturdu. Gaflet içinde olanlar ihanet ettiklerininer geç anlasalardabu alınlarında kara bir leke olarak kalacak.Yaa Allah katında. Şehitlerin kanları onlara haramdır. Allahislamıbirlikveberaberlikiçindedaim ve muzaffereylesininşallah.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018