Bahçeli: MHP’yi hedef alan CHP kaos içindedir

MHP lideri Bahçeli, partisini hedef alan CHP’ye sert tepki gösterdi. Bahçeli, “CHP kaosun dibinde, anlaşmazlıkların girdabındadır. MHP’nin varlığını kafeslemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır” dedi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 07:58
Bahçeli: MHP’yi hedef alan CHP kaos içindedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, MHP’yi hedef alan başta CHP olmak üzere diğer çevrelere ve MHP’li muhaliflere sert mesajlar verdi.

Bahçeli, “MHP, sırtında kurban kestirmeyecektir. MHP, elinde hançerle dolaşan siyasi çürümüşlere teslim olmayacak. Davasını bilmeyene ne tanık ne de kefil olunmayacağını yaşayarak gördük ve şahit olduk. Gücümüze güç katıp yolumuzda ilerleyeceğiz. Pazar günü 41 ilimizde aynı anda kongrelerimizi coşkuyla yapıp ne kadar diri bir teşkilat ve inanmış kadrolara sahip olduğumuzu göstereceğiz, görmek istemeyenleri ise yok farz edeceğiz” diye konuştu.

KAZDIĞI KUYUYA DÜŞMÜŞTÜR

“MHP’yi hedef alan çok ortaklı saldırı ve operasyonun kumanda merkezinde şimdi yangın çıkmış, alevler bacayı sarmıştır” diyen Bahçeli, “Üzerimize doğrultulan namlu ters tepmiş, ayak oyunları, karanlık senaryolar bumerang gibi muhataplarına dönmüştür. CHP kaosun dibinde, anlaşmazlıkların girdabındadır. CHP’nin yanında hizalanan diğerleri ise dağılmış, vurgun yemiş haldedir. MHP’nin varlığını kafeslemek, ülkülerini kötülemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır. Türk milleti 16 Nisan’da herkese yerini göstermiş, dersini vermiştir” dedi.

İDAM MESAJI

Konuşmasında idam cezasını bir kez daha gündeme getiren MHP lideri, “İdam cezası toplumsal bir talep midir? Evet. İdam cezasına Adalet ve Kalkınma Partisi destek midir? Evet. Cumhurbaşkanı, kanun önüne gelirse onaylayacak mıdır? Bu da evet. O halde durmayalım, Türkiye’nin kendi göbek bağını nasıl kestiğini, nasıl keseceğini herkese gösterelim” dedi.

TARİFİ OLMAYAN REZİLLİK

Bahçeli, “Rusya ile ABD’nin YPG ilişkileri ortadadır. Bu devletlerin kanlı terör örgütleriyle hareket etmesi, tarifi olmayan bir rezilliktir. Ha YPG ha PKK! Aralarında ayrım olmadığını cümle alem bilmektedir. PKK’nın elindeki yeni nesil silahların batı kaynaklı olduğu ortadadır. ABD ve Rusya, Türkiye’ye karşı duruşlarını gözden geçirmelidir” çağrısında bulundu.


(Yeni Şafak)
Haber Tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 07:58

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü