Bahçeli, kongre öncesi teşkilatı toplayacak

Baraj ve seçim sistemini tartışmaya açan MHP’nin, olağan kongre öncesinde teşkilatı toplayacağı öğrenildi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:31
Bahçeli, kongre öncesi teşkilatı toplayacak

MHP lideri Devlet Bahçeli, önce merkez yürütme kurulu (MYK), ardından il başkanları, son olarak da belediye başkanları ile buluşacak.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi doğrultusunda uyum paketinin bir an önce Meclis'e getirilmesini isteyen MHP, baraj ve sistem tartışmasını başlattı. Bahçeli'nin açıklamasıyla konu yeniden siyasetin gündemine gelirken, MHP'nin tam olarak hangi sistemi ve hangi barajı istediği konusu netlik kazanmadı.

Bu konuda ayrıntılı çalışma yapan ancak AK Parti'nin önerisi ortaya çıkmadan önce bunu açıklamak istemeyen MHP, bu konu da dahil, kritik gündem başlıklarını teşkilatla yapılacak toplantıya taşımaya hazırlanıyor. MHP'de ilk olarak 16 Kasım'da MYK, 3 Aralık'ta da il başkanları toplanacak. 8-10 Aralık tarihleri arasında MHP'li belediye başkanları Antalya'da kampa alınacak.

Bahçeli, genel merkezde yürüttükleri çalışmalar ve belirledikleri stratejiler hakkında tabanı bilgilendirecek, önerileri alacak. Toplantıların gündemini seçim sistemi ve barajın yanı sıra yerel seçime yönelik stratejiler, 18 Mart 2018'de yapılacak olağan kongre öncesi hazırlıklar oluşturacak. Toplantılarda ayrıca MHP kökenli muhaliflerin başını çektiği İYİ Parti'ye geçişler ve ülkücü camiada yaşanan İYİ Parti dalgalanmasına karşı 'birlik' ve ülkücüler açısından, 'yuvaya dönüş' çağrısı yapılması bekleniyor. (Habertürk)

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 13:31

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    26 Eylül 2018