Bahçeli: Kerkük'te PKK'nın ne işi var!

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Suriye ve Irak'ın kuzeyinde yaşanan gelişmelere yönelik önemli açıklamalarda bulundu:

17 Ekim 2017 Salı 10:47
Bahçeli: Kerkük'te PKK'nın ne işi var!

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında gündeme yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasına terör saldırılarıyla sarsılan Somali’ye başsağlığı dileyerek başlayan Bahçeli "Tüm gözler Irak'ı tararken diğer yanda Suriye'ye odaklanmıştır. Uçurumun kıyısındalar" dedi.

''KERKÜK'TE PKK'NIN NE İŞİ VAR''

Kuzey Irak'taki gelişmelere de değinen Bahçeli, Barzani’yi çok sert bir dille eleştirdi. Bahçeli "Barzani'nin korsan referandumundan sonra bölgesel tansiyon daha da yükselmiştir. Barzani, eceline susamış bir canlı gibi denetimsizliğin kontrolüne kapıldı... Barzani çetesi, PKK'lıları Kerkük'e taşıdığını reddetti ama doğrular ortaya çıktı. Kerkük'te PKK'nın ne işi var, bunun önünü kimler açmış, hangi güçler buna çanak tutmuştur'' diye sordu.

Terör örgütü PKK’lı teröristlerin Kerkük’e sokulmasını seti bir dille eleştiren Bahçeli şunları söyledi;

''PKK'lılar peşmergeyle birlikte Türkmenleri katlederse buna nasıl sessiz kalırız. Kerkük ve Musul'un vilayetlerimiz olabileceğini söylemenin ne askeri ne siyasi dayanağı var diyerek düşman sevindiren kalem artıkları hala anlamıyor ve görmüyor musunuz.''

TÜRK MİLLETİ HESAP SORACAKTIR

82 Kerkük deriz kızarırlar, 83 Musul deriz nöbet geçiren şizofreni hastasına dönerler.... Dış politikada dengeymiş, ne dengesi. Ortada denge mi kaldı. Kimseyi ürkütmemek, kimseyi rahatsız etmemek gerekiyormuş. Ama Türk milleti rahatsız edilirse aldırmamak gerekliyormuş. Bu zulüm beslemelerine Türk milleti mutlaka hesap soracaktır...''

GEREKİRSE BARZANİ YAKALANMALIDIR

Kerkük'te PKK'nın konuşlanma teşebbüsü Türkiye için alarmdır. Keskin bir şekilde müdahale edilmesi hususunda her ihtimal planlanmalıdır. MGK ile Dışişleri Bakanlığı'nın dünkü açıklamaları bizim nezdimizde olumludur.  Gerekirse Barzani yakalanıp getirilmeli. Gerekirse askeri girişim havadan ve karadan korkusuzca başlatılmalıdır. 

Bahçeli'nin konuşmasının devamı ise şu şekilde;

''Türkiye, İdlib operasyonuyla terörizmin boğazına sarılmış, Akdeniz'e çıkan yolları kesmiştir. Türkiye terör koridorunun açılmasına izin vermeyecek. İşgalcilerin tepesine ansızın balyoz gibi inmek duamızdır.  ABD ile vize geriliminin düşmesi başından beri talep ve tavsiyemizdir... ABD yönetiminin ve büyükelçinin sorumsuz açıklamaları gerilimin şiddetini körükledi... Türkiye Cumhuriyeti hiçbir tehdidin karşısında dizlerini bağı çözülmeyecektir. Dosta dost, düşmana düşman olacağımızı herkes bilmelidir. Dileğim, gerilen ve soğuyan ilişkilerin eski tavına gelmesidir. Türkiye üzerine düşeni zaten yapmaktadır, gereğini yapma sırası ABD'dir.''

OHAL'E DESTEK

MHP lideri MGK’tan tavsiye kararı olarak çıkan OHAL’in 3 ay daha uzatılması kararıyla ilgili destek vereceklerini söyledi.

Bahçeli: Kerkük'te PKK'nın ne işi var!

Haber Tarihi: 17 Ekim 2017 Salı 10:47

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Kasım 2018