Bahçeli bu kağıda yazdı! İşte formül…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Konya’daki istişare toplantısında “Kimse bize Beştepe’nin arka bahçesi diyemez. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı” dedi. Bahçeli Cumhurbaşkanının ihlallere devam edeceği kanaati oluştu. Cumhurbaşkanı ile görüştüğüm iki görüşmede de söyledim. Bu fiili durumu sonlandırıp ne yapılabileceğini sordum” dedi.

12 Şubat 2017 Pazar 09:09
Bahçeli bu kağıda yazdı! İşte formül…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve milletvekillerini dün Konya’da topladı. “Hayır” oyu kullanacak MHP milletvekillerinin katılmadığı toplantıda, Bahçeli, özetle şu mesajları verdi: 1992 yılında Yükseliş Koleji’nde Başbuğ Türkeş’e ne yapılmak istendiyse bugün de aynı Oyun oynanıyor. Türkeş’siz MHP, MHP’siz Meclis planlanıyordu o dönem. 19 milletvekilinden 6 vekilin istifası da bu çerçevede gerçekleşti. Bu oyunlar bitmedi. Bugün de bana yönelik MHP üzerinde benzer oyunlar oynanmak isteniyor. Kimsenin, Beştepe’nin arka bahçesi olmadım. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı. MHP her dönem ülkenin önünde olan tıkaçları açan bir parti olmuştur. Her zaman demokrasinin önünü açtık. 367 krizinde de olduğu gibi. Bir çok köşe yazarı ağız birliği etmişçesine MHP’ye saldırmaktadır. Referandum sürecinde MHP kendi siyasi kimliğine göre kampanya yürütecek. Sloganlarımızı belirledik. Devlet için, Cumhuriyet için, millet için evet diyoruz. Bunun neresinde Recep Tayyip Erdoğan var.

Üslup uyarısı

Bahçeli, Konya’da referandum tarihinin kesinleşmesi konusunda “Tarihte 16 Nisan’da ne olmuş diye baktırdık. Birçok olay olmuş ama en önemlisi referandum olacak gibi görünüyor” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, referandum kampanyalarında kullanılan dilin sertleşmesi konusunda da “referandum sürecinde gerilim arttıracak söylemlerden kaçınmak lazım. Telafisi güç olaylara neden olabilir” dedi.

‘Devlet’ten ‘evet’ çıkardı

Bahçeli, istişare toplantısının yapıldığı Konya’daki otelde partililerle sohbet ederken, kendi üslubuyla “devlet” kelimesinden “evet” çıkardı. Kendi not kartına “DEVLET (İçin) EVET” yazan Bahçeli, “devlet” kelimesindeki “d” ve “l” harflerinin üzerini çizerek “evet” çıkardı. Bahçeli, “imzamız bu olsun” dedi.

 

Haber Tarihi: 12 Şubat 2017 Pazar 09:09

YORUM YAZ

 • Kırkız savar Kırkız savar 1 yıl önce
  Senden de böyle bir seçim strateji si beklenir bilgesiz lider, sarayın arka kurak verimsiz bahçesi... Sana verdiğim oylar haram zehir zıkkım olsun, sana hakkımı helal etmiyorum. Türklüğün yüz karası, mal herif. Yaşasın TÜRK IRKI, YAŞASIN BOZKURTLAR Yaşasın tam bağımsız Türkiye, Kahrolsun yobazlar, bağnazlar, köpekler.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Doğru.Devlet (Bahçeli) için EVET. .Vatanin-Milletin anlamında ise YIKIMA EVET demektir.
 • TuranTuran1 yıl önce
  Yine büyüklüğünügösterdin ülkeninbekası içinevetdevlet baba bozkurtlarsenin yolunda
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Biz bozkurtlar ve alperenler olarak hepimiz EVET vereceğiz. Devletin başına yardımcı olarak Devlet geçecek.
 • MaliMali1 yıl önce
  Beştepenin arka bahçesi
 • YavuzYavuz1 yıl önce
  SAYIN BİLGE LİDER YİNE RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİN.ÇAĞIMIZIN BİLGE KAĞANI OLDUĞUNU GÖSTERDİN.ALLAH SENDEN VE SANA DESTEK VERENLERDEN RAZI OLSUN
 • BarışBarış1 yıl önce
  Demek ki Neymiş 'DEVLET'i tahrip etmeden 'EVET' demek mümkün değilmiş. Sayın bahçeliden acı itiraf....
 • Türker ÖzgünerTürker Özgüner1 yıl önce
  Kırkız savar sen aynaya bakıyor kendini görüyorsun. sen ve senin gibiler ne yaparsa yapsın, Kervan yüryor. Türkler ırkçı değildir. Irkçılık eden de Türk değildir.. Ebu Cehil ırkçıydı, Lord Gobineau ırkçıydı sen ve senin gibiler ya Ebu Cehil'in soyundan ya da Lord Gobineau'nun soyundansınız. Türkleri ve Türklüğü pis ağzınıza almayın.
 • ssseeessseee1 yıl önce
  IT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR BÜYÜK TÜRKIYE EVEEEEEEEEEEEEET ILE SAHA KALKACAK SIZ ENIYISI KUM DA OYNAYIN
 • AdnanAdnan1 yıl önce
  Kırkız savar çakallık yapma
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018