İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Bahçeli bu kağıda yazdı! İşte formül…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Konya’daki istişare toplantısında “Kimse bize Beştepe’nin arka bahçesi diyemez. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı” dedi. Bahçeli Cumhurbaşkanının ihlallere devam edeceği kanaati oluştu. Cumhurbaşkanı ile görüştüğüm iki görüşmede de söyledim. Bu fiili durumu sonlandırıp ne yapılabileceğini sordum” dedi.

Bahçeli bu kağıda yazdı! İşte formül…
Eklenme: 12 Şubat 2017, 09:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve milletvekillerini dün Konya’da topladı. “Hayır” oyu kullanacak MHP milletvekillerinin katılmadığı toplantıda, Bahçeli, özetle şu mesajları verdi: 1992 yılında Yükseliş Koleji’nde Başbuğ Türkeş’e ne yapılmak istendiyse bugün de aynı Oyun oynanıyor. Türkeş’siz MHP, MHP’siz Meclis planlanıyordu o dönem. 19 milletvekilinden 6 vekilin istifası da bu çerçevede gerçekleşti. Bu oyunlar bitmedi. Bugün de bana yönelik MHP üzerinde benzer oyunlar oynanmak isteniyor. Kimsenin, Beştepe’nin arka bahçesi olmadım. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı. MHP her dönem ülkenin önünde olan tıkaçları açan bir parti olmuştur. Her zaman demokrasinin önünü açtık. 367 krizinde de olduğu gibi. Bir çok köşe yazarı ağız birliği etmişçesine MHP’ye saldırmaktadır. Referandum sürecinde MHP kendi siyasi kimliğine göre kampanya yürütecek. Sloganlarımızı belirledik. Devlet için, Cumhuriyet için, millet için evet diyoruz. Bunun neresinde Recep Tayyip Erdoğan var.

Üslup uyarısı

Bahçeli, Konya’da referandum tarihinin kesinleşmesi konusunda “Tarihte 16 Nisan’da ne olmuş diye baktırdık. Birçok olay olmuş ama en önemlisi referandum olacak gibi görünüyor” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, referandum kampanyalarında kullanılan dilin sertleşmesi konusunda da “referandum sürecinde gerilim arttıracak söylemlerden kaçınmak lazım. Telafisi güç olaylara neden olabilir” dedi.

‘Devlet’ten ‘evet’ çıkardı

Bahçeli, istişare toplantısının yapıldığı Konya’daki otelde partililerle sohbet ederken, kendi üslubuyla “devlet” kelimesinden “evet” çıkardı. Kendi not kartına “DEVLET (İçin) EVET” yazan Bahçeli, “devlet” kelimesindeki “d” ve “l” harflerinin üzerini çizerek “evet” çıkardı. Bahçeli, “imzamız bu olsun” dedi.

 

 
Haber Tarihi: 12 Şubat 2017, 09:09
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

sıradan biri

bu adama kesin kremalı pesküvit vermişler hdp ile yapamadıklarını MHP ye yaptırdılar

Cevapla

ssseee

BÜYÜK DEVLET ADAMI DEVLET GIBI DEVLET DEVLETINI MILLETINI ÜLKENIN ISTIKBALINI DÜSÜNEN DEVLET KIM ???? DEVLET BAHCELI BÜYÜK TÜRKIYE ICIN YEMINIMIZ VAR

Cevapla

Ali

Sözde değil, özde devlet olmak için EVET EVET EVET

Cevapla

Ali

Koalisyonlara son vermek için Evet Evet Evet

Cevapla

rambo

Senin gibi kafatasçı ırkçılara tepki olarak başka bir ırkçı parti olan HDP kuruldu. Allah insanları ırkçılardan korusun. Amin.

Cevapla

hasan

devletin basina devlet gelecek dediginiz bumuydu kıl kurtlar basbugunuz saraya bekci .oldu

Cevapla

Cemil Evetçi

"Devlet" yazısını okunmayacak hale getirince ortaya "evet" çıkıyor! Ama ne kadar da uğraşsan "evet" kelimesinden kendi başına bir "Devlet" kelimesi üretilemiyor!

Cevapla

Adnan

Kırkız savar çakallık yapma

Cevapla

ssseee

IT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR BÜYÜK TÜRKIYE EVEEEEEEEEEEEEET ILE SAHA KALKACAK SIZ ENIYISI KUM DA OYNAYIN

Cevapla

Türker Özgüner

Kırkız savar sen aynaya bakıyor kendini görüyorsun. sen ve senin gibiler ne yaparsa yapsın, Kervan yüryor. Türkler ırkçı değildir. Irkçılık eden de Türk değildir.. Ebu Cehil ırkçıydı, Lord Gobineau ırkçıydı sen ve senin gibiler ya Ebu Cehil'in soyundan ya da Lord Gobineau'nun soyundansınız. Türkleri ve Türklüğü pis ağzınıza almayın.

Cevapla

Barış

Demek ki Neymiş 'DEVLET'i tahrip etmeden 'EVET' demek mümkün değilmiş. Sayın bahçeliden acı itiraf....

Cevapla

Yavuz

SAYIN BİLGE LİDER YİNE RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİN.ÇAĞIMIZIN BİLGE KAĞANI OLDUĞUNU GÖSTERDİN.ALLAH SENDEN VE SANA DESTEK VERENLERDEN RAZI OLSUN

Cevapla

Mali

Beştepenin arka bahçesi

Cevapla

Abdullah

Biz bozkurtlar ve alperenler olarak hepimiz EVET vereceğiz. Devletin başına yardımcı olarak Devlet geçecek.

Cevapla

Turan

Yine büyüklüğünü gösterdin ülkenin bekası için evet devlet baba bozkurtlar senin yolunda

Cevapla

Cemil nadir özgün

Doğru.Devlet (Bahçeli) için EVET. .Vatanin-Milletin anlamında ise YIKIMA EVET demektir.

Cevapla

Kırkız savar

Senden de böyle bir seçim strateji si beklenir bilgesiz lider, sarayın arka kurak verimsiz bahçesi... Sana verdiğim oylar haram zehir zıkkım olsun, sana hakkımı helal etmiyorum. Türklüğün yüz karası, mal herif. Yaşasın TÜRK IRKI, YAŞASIN BOZKURTLAR Yaşasın tam bağımsız Türkiye, Kahrolsun yobazlar, bağnazlar, köpekler.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?