Bahçeli: 16 Nisan'da yıldırım yemişe dönecekler

Erzurum'da vatandaşlara seslenen MHP lideri Bahçeli, '16 Nisan'da yıldırım yemişe dönecekler. İftiraları Erzurum elinin tersiyle itecektir. Türkiye'nin bekası için uyanış halini destekleyecek misiniz?' dedi.

26 Mart 2017 Pazar 15:04
Bahçeli: 16 Nisan'da yıldırım yemişe dönecekler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum'da vatandaşlara hitap etti.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan maddeler şöyle:

"21 gün sonra yapılacak Anayasa referandumumuzun barışa huzura dirilişe vesile olmasını temenni ediyorum. Muhterem dadaşlar, Erzurum tarihimizin canlı şahididir.Bu topraklarda nice sevinçler, zaferler acı ve ayrılıklar yaşanmıştır. Kafkas cephesinde Allahuekber dağlarında dondurucu ayaza, millet ateşiyle karşı koyan şehitlerimize rahmet niyaz ediyorum. Dadaşlar hiçbir sorumluluğu gözardı etmediler.

Direnişimizi güçlendirirsek Türkiye düşmanlarının sindiklerine tanık olacağız. Dün Erzurum'a işgal ve esareti dayatanlar bugün yeniden hazırlık içindedir. Şimdi soruyorum dadaşlar: Türkiye'ye sahip çıkacak mısınız? Bayrağa vatana sahip çıkacak mısınız?

Zaman birlik olma zamanıdır. Milletimiz saldırıya uğrarken iktidar muhalefet çekişmesini makul göremeyiz. Erzurum kervana İngiltere'de katılmıştır. 15 Temmuz'da bombalar Londra'ya değil, Ankara'ya atılmıştır. FETÖ kollanırken, kanlı terör de Batıdan destek almaktadır. ABD ve Avrupa'nın FETÖ'yi aklama çabası niyedir kime hizmettir?

15 Temmuz'un faili bal gibi FETÖ'dür. Gerçekleri inkar edenler ise FETÖ'ye bu görevi verenlerdir. Erzurum da Türkiye de FETÖ'yü iyi tanımaktadır ihaneti asla unutmayacaktır.

16 Nisan'da yıldırım yemişe dönecekler. İftiraları Erzurum elinin tersiyle itecektir. Türkiye'nin bekası için uyanış halini destekleyecek misiniz?

Sorumluluk almaktan uzak kalamazdık. Ülkümüzden geri adım atamazdık. Rejimi değil hükümet etme sistemini reforma tabi tuttuk. İlk defa cumhurbaşkanına cezai sorumluluk geliyor. Bunun neresi yanlıştır. Çatışma olmayacak veya en aza çekilecektir. Cumhurbaşkanının bir partiye üye olmasında yanlış yoktur. Hangi cumhurbaşkanı bugüne kadar partisiz hareket etmiştir? Kılıçdaroğlu bu soruya yanıt vermelidir."

Haber Tarihi: 26 Mart 2017 Pazar 15:04

YORUM YAZ

  • PolatPolat11 ay önce
    Bahçeli düşünemez, konuşamaz, yazamaz. Garibim eline verilen notları okurken sapıtıyor. De, da eklerini bile doğru telaffuz edemiyor.
  • SenaySenay11 ay önce
    Ak partiliyim ama bahceliye bir oy borcum var....
  • VefaVefa11 ay önce
    siz neye döneceksiniz sn bahçeli, biz ülkücüler artık sana yüzümüzü dönmeyeceğiz bunu bil! Türk diye birşey yoktur diyenlerin yolundan giden zaten döneceği kadar dönmüştür bizim için.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018