Bağımsız Türkiye Partisi referandum kararını açıkladı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için 'evet' veya 'hayır' kampanyası yürütmeyerek seçmenini serbest bıraktığını açıkladı.

17 Şubat 2017 Cuma 11:11
Bağımsız Türkiye Partisi referandum kararını açıkladı

Bağımsız Türkiye Partisi'ni referandumda 'hayır' cephesinde gösteren haberlere tepki gösteren BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, açıklamada bulundu.

Abdullah Terzi, "Hayır demediğimizi ve hayır kampanyası yürütmeyeceğimizi deklare ettik. Parti olarak seçmenimizi serbest bıraktık ama birileri çıkıp 'siz hayır diyorsunuz' diye ısrarla aynı yalanı tekrar ediyor" diye konuştu.

“BİZ BUNUN ÖNÜNÜ AÇTIK”

“Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 16 Nisan’da yapılacak anayasa referandumunda parti tabanını ve teşkilatlarını serbest bıraktı” diyen Abdullah Terzi, şunları söyledi:

“Hayır demediğimizi ve 'Hayır' kampanyası yürütmeyeceğimizi deklare ettik. Evet veya Hayır diye bir renk belirtmedik. Bu gayet doğal demokratik bir tercihtir. İnsanlar bu ülke için istedikleri yönde oy kullansınlar, biz bunun önünü açtık.”

BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, kendilerini “hayır” cephesinde gösteren medya kuruluşlarına da tepki gösterdi.

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 11:11

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü