Bağımsız Türkiye Partisi referandum kararını açıkladı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için 'evet' veya 'hayır' kampanyası yürütmeyerek seçmenini serbest bıraktığını açıkladı.

17 Şubat 2017 Cuma 11:11
Bağımsız Türkiye Partisi referandum kararını açıkladı

Bağımsız Türkiye Partisi'ni referandumda 'hayır' cephesinde gösteren haberlere tepki gösteren BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, açıklamada bulundu.

Abdullah Terzi, "Hayır demediğimizi ve hayır kampanyası yürütmeyeceğimizi deklare ettik. Parti olarak seçmenimizi serbest bıraktık ama birileri çıkıp 'siz hayır diyorsunuz' diye ısrarla aynı yalanı tekrar ediyor" diye konuştu.

“BİZ BUNUN ÖNÜNÜ AÇTIK”

“Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 16 Nisan’da yapılacak anayasa referandumunda parti tabanını ve teşkilatlarını serbest bıraktı” diyen Abdullah Terzi, şunları söyledi:

“Hayır demediğimizi ve 'Hayır' kampanyası yürütmeyeceğimizi deklare ettik. Evet veya Hayır diye bir renk belirtmedik. Bu gayet doğal demokratik bir tercihtir. İnsanlar bu ülke için istedikleri yönde oy kullansınlar, biz bunun önünü açtık.”

BTP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, kendilerini “hayır” cephesinde gösteren medya kuruluşlarına da tepki gösterdi.

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 11:11

YORUM YAZ

 • ismsil ismsil 1 yıl önce
  Bir arada bir derede durmayin namazdaki gibi saflari sıklastiralim
 • TalatTalat1 yıl önce
  Evet her zaman olduğu gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  BTPRahmetli Erbakan 'ın kurduğu partilere ona altarnatif olarak KURDURULMUŞ bir korsan partidir.Dindarların gazını alma partisidir. Dindar, muhafazakar halk kesime yönelik bir çalışması,faydası, proğramı olmamıştır. Bari " EVET diyeceğiz " diye açıklasalar, T.V de bas bas bağırsalardaçorbada tuzları olsa.
 • mniksekmniksek1 yıl önce
  BAKIN KENDİ AĞZINIZLA SÖYLÜORSUNUZ, İNSANLARIN KENDİ İSTEDİKLERİGİBİ OY KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR DİYE, BUNA KİMSENİN İTİRAZI YOK, OZAMAN NET OLARAK, YA EVET, YADA HAYIR DEYİN, HER İKİSİDE DEMOKRASİNİN GEREĞİ SİZİN YAPTIĞINIZ TAM MUAALLAK, PARTİ YÖNETİCİSİ OLARAK SİZ NE DİYORSUNUZ, TABANI SERBEST BIRAKTIK DİYEREK OLAMAYAN TABANIN NESİNİ SERBEST BIRAKIIYORSUNUZ..
 • MedetMedet1 yıl önce
  Hayırcılar birlik olmş saldırıyorlar .Akiti mesken etmişler her haberde Tayyip erdogana saldırıyorlar.Sonlarının geldigini anladıi t l e r.
 • BatuhanBatuhan1 yıl önce
  Ya Arkadaş böyle haberlerden biktik artik herkez dogru umdugunu seçer.Halkı ikiye bölmeyin.
 • Teyyo Teyyo 1 yıl önce
  Aslında hayır diyorlar. Ancak şahsi menfaat ve.... t korkusundan böyle bir açıklama yapmışlar. :)
 • erolerol1 yıl önce
  ya sen kimsin be evet desen ne hayır desen ne
 • İBRAHİM İBRAHİM 1 yıl önce
  snPROF Haydar BAŞSiz kocamaaaan ana muhalefet partisinin bile akıl yürütüp projeler sunmadığı yerde projeler anlatıyorsunuz peki bu anlattığınız projeleri bölük pörçük muhalefetlemi yoksa tek başınızamı uygulama fırsatınız olur. prof gibi tekrar düşünün ve ARAFTA kalmayın memleketimiz için hayr lı olacağını bildiğiniz sistemimi niçin desteklemezsiniz.korkmayın siz kendini fikirleriyle ispatlamış vatan evladısınız. hayr cumalar.
 • kemal kılıçkemal kılıç1 yıl önce
  bu terbiyesizin meltem denilen tv kanalını bi seyredin oraya konuk ettiği haysiyetsizlerin recep tayyip erdoğana nasıl küfrettiklerine şahit olacaksınız..ayrıca partilililerine söyle hayır dedittir dedittir ki aynı fetönun avaneleri gibi ederinizin ne olduğunu ortaya çıksın..5 para etmezsin haydarımmm 5 para.hemde türk parasıyla..hadi hayır dedittir noolur haydarrrrr
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü