Azeri vekilden destek: Hollanda haddini bilsin, Türkiye'nin yanındayız!

Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, Hollanda ve Türkiye arasında yaşanan krizle ilgili açıklamalarda bulunarak Azerbaycan halkının Türkiye'nin yanında olduğunu söyledi.

14 Mart 2017 Salı 10:02
Azeri vekilden destek: Hollanda haddini bilsin, Türkiye'nin yanındayız!

Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva , Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik tavrına tepki göstererek, "Hollanda'nın haddini bilmesi gerektiğini" söyledi.

Paşeyava, Türkiye Devleti'nin temsilcilerine karşı yapılan bu tür saygısızlığı dünyanın her yerindeki Türkler tarafından kınandığını söyledi.

"Hollanda'da sokaklara inen insanlara uygulanan şiddetin akıl almaz bir durum olduğunu" belirten, Paşayeva ‘‘Buradan şunu anlıyoruz ki, Hollanda İslamofobinin ve Türkofobinin ne derecede arttığını gözler önüne sermiştir'' dedi.

Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti:

Hollanda'da bazı grupların Türkiye aleyhine çalışan güçlere destek vermesinden sonra yaşanılan bu üzücü olay, Türkiye'deki insanlarımız kadar Azerbaycan'ı ve diğer kardeş cumhuriyet ve toplumları da üzmüştür. Biz Hollanda yetkililerinden bu olayla ilgili özür dilemelerini bekliyoruz. Çünkü bu gerginliğin daha da tırmanması Hollanda-Türkiye ilişkileri ile beraber Avrupa'da gerginliği artırabilir, ki bunun sonucu daha da üzücü olabilir. Biz her zaman kardeş Türkiye'nin yanındayız."

Haber Tarihi: 14 Mart 2017 Salı 10:02

YORUM YAZ

 • KrallKrall1 yıl önce
  Adamsın
 • SalihSalih1 yıl önce
  Kardeş ülke Azerbaycan bu söylediklerinizi birde hayır cılar duysa.AB kudurtan nedir. Güçlü bir TÜRKİYE görmek istemedikleri içindir. Öfkelerini içlerinde tutmayada çalışsalar başaramıyorlar ağızlarından taşıyor. Buda bizim işimize yarıyor düşmanımızı iyi tanımamıza yardımcı oluyor hep birlikte EVET
 • Türk vatandaşı Türk vatandaşı 1 yıl önce
  WAWWW HAD BİLDİRENAZERBAYCAN'A BAK
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  ... BENDE VARIM diye ortaya düştü. Gariptir ikiside hem İSLÂM diye mangalda kül bırakmıyor. HemdeTESETTÜR falan hak getire. Eğer Múslümanlık AZERİlere kaldıysa .. inancınîza.
 • Sözügüzel Sözügüzel 1 yıl önce
  Aferin kız türkün türkten başka dostu yoktur.
 • emre durusoyemre durusoy1 yıl önce
  can azerbaycankardeşlerimiz sizler herzaman kalbimizdesiniz sizleri çok seviyoruz
 • dadaşdadaş1 yıl önce
  Azeriler bey dir hemde candır.azerbeycan dişin ağırsa başım ağırır.selam olsun tüm Azerilere beylere canlara azerbeycana.
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ1 yıl önce
  ahhh KRİPTO Bİ DE SEN HADDİNİ BİLSEN DÜNYA DÜZELECEK.HADDİNİ BİLSEN DE CEMİLO Bi tESETTÜRE GİRSEN SENİ ALACAKLAR.HEM DE HÜSNÜ MÜBAREK
 • Önce vatanÖnce vatan1 yıl önce
  Tebrik ederim Ganire Paşayeva kardesimi.Kendi hanim yuregi erkek.bizdeki kendi erkek yuregi kadinlara ornek olsun.Sabret bacim islami dunya birlesme yoluna gidiyor ve bizi lider ulke olarak goruyor.icimizdeki vatan hainleri ve usaklari gormek istemesede.acilen TÜRK-İSLAM birligi kurulmasi gereklidir.
 • YaşarYaşar1 yıl önce
  Sen önce kendi ülkene bak sünniler camilerini kapatıp sakallarını yolan siz değilmisiniz kendini melek gibi göstermenin yalakalık yapmanın alemi yok bunları Hollanda İsrail müslümanlara yapmaz siz kendinizi kimi tanıtmaya çalışoyorsunuz

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018