Az önce televizyonda açıklandı… Türkiye kabul etti!

DAEŞ'in propaganda yüzü ve kilit roldeki organizatörü Prakash, geçen yıl Ekim ayında Suriye sınırında yakalanmış ve cezaevine konulmuştu. ABD'nin ölüm listesine de giren üst düzey terörist, halihazırda Gaziantep'teki cezaevinde tutuluyor.

12 Mayıs 2017 Cuma 09:30
Az önce televizyonda açıklandı… Türkiye kabul etti!

Avustralya Başbakan Malcolm Turnbull, Melbourne doğumlu Neil Christopher Prakash'ın birkaç ay içerisinde Türkiye'den Avustralya'ya gönderileceğini açıkladı. Seven televizyonuna konuşan Turnbull, Prakash'ı terör örgütü IŞİD içindeki en üst düzey Avustralyalı olarak tanımladı.

Başbakan Turnbull, "Birkaç ay içerisinde onu geri almayı dört gözle bekliyoruz. Prakash, IŞİD'in kilit organizatörlerinden biri. Aynı zamanda para kaynağı" dedi.

Avustralya'daki birçok saldırıyla bağlantısı bulunan Neil Prakash'in, çok sayıda erkek, kadın ve çocuğu terör saldırısı yapmaya teşvik ettiği biliniyor. Avustralya hükümeti, Prakash'ı hedef alan ekonomik yaptırımları 2015 yılında ilan etmiş ve teröriste para verenlerin 10 yıl hapisle cezalandırılacağını duyurmuştu.

Halihazırda Gaziantep'te cezaevinde bulunan Prakash, terör örgütünün birçok video ve dergisinde görünen bir isimdi. 27 yaşındaki terörist, geçen yıl 24 Ekim'de Suriye'den Türkiye'ye girmek isterken Kilis'te yakalanmıştı. Prakash 'Abu Talha Hındı' ve 'Ebu Halid el Kambodi' gibi kod adlarını kullanıyordu.

ABD'nin ölüm listesinde de kendisine yer bulan teröristin babası Fiji, annesi Kamboçyalı. Prakash, terör örgütüne katılmak için 2013 yılında Suriye'ye gitmişti.

Haber Tarihi: 12 Mayıs 2017 Cuma 09:30

YORUM YAZ

 • alattinkılıç gurun alattinkılıç gurun 10 ay önce
  bu durumdahayırhayırşimdi inandım iğrenç bir politika hayırlıları doğru söylüyoriğrenç
 • ahireti göz ardı eyleyup dünyayı gaye edinen aklıevveldirahireti göz ardı eyleyup dünyayı gaye edinen aklıevveldir10 ay önce
  Türkiyede her gün istisnasız gündem haberler aynen şöyle hükümet başbakan cumhur başkanı terör şehidpazar haberleri o ucuz bu pahallı her gün aynı şeyler ha bide trafik kazası haberleri bu döngü kostüm değiştirerek her günaynı şekilde devam ediyor hiç orjinal farklılıklar yok ha bide düzenli hırsız haberleri dolandırıcı haberleri uyuşturucu haberleri ha bide fetö haberlerihep aynı döngü orjinal ve insanlığın dünya ahiret saadetine odaklı haber yok hırsızların elini keselim bak bidaha hırsızlık haberi olurmu müslümanca yaşansa edepsizlik hayasızlık olurmuydu ülke müslüman yaşam tarzı asla islamı temsil etmiyor zira beş vakit namazı hiçe sayıp dünyayı ve dünyalığı için canhıraş gayret eden güruhlar var
 • yazıklar olsunyazıklar olsun10 ay önce
  adamlar fetöcü terörist subayları vermez,sivilleri vermez yetmezmiş gibi kucak açar iş verir, para verir ortam verir,pkklıyı vermez ,dhkpcliyi vermez,biz niye veriyoruz.yazıktır.sadece buda değil suçları sadece Müslüman olmak olan Türkistanlı,uygurlu bir sürü Müslüman niye çine rusyaya teslim edilir?kesinlikle bizde onların suçlu kabul ettiği insanları vermiyelim.
 • cancan10 ay önce
  tabi geri verelim onu daha iyi eğitim tekrar gönderin
 • admadm10 ay önce
  Elimizde oldugunu mu kabul etmisiz.Geri mi verecekmisiz.kilit isim mi demisiz. kim kabul etmis. Aciklama kimin. Anlasilmiyor ki. Baslik havada ucuyo. okumayacagim artik.
 • Merin AktepeMerin Aktepe10 ay önce
  Karsiliginda Avustralya bizlere ne verecek? Yeni Galler eyaleti ermeni trajidi yasasini kendi eyaleti meclisinden gecirdi. Yuksek sayida fetocu terror orgutu uyelerine vize 've oturma izini Verdi. Bizim istibarat, devlet yetkilileri bunlardan haberdar devilmi?
 • HasanHasan10 ay önce
  Onlar bize vermiyordu biz niye veriyoruz arkadaş
 • Dokuzuncu Köy Dokuzuncu Köy 10 ay önce
  Başlığı bilerek muğlak bırakıyorsunuz. Yanlış anlamadıysam, Türkiye iadeyi kabul etmiş.Neden açık açık yaz(a)mıyorsunuz? n.Bütün bu yapılanlara rağmen hâlâ onlara terörist mi iade edeceğiz?Bizim istediklerimize mukabil iade edelim bari.ABD ve AB ne yapsa haklıdır bundan sonra.
 • Osmanlı Tekrar 2099Osmanlı Tekrar 209910 ay önce
  Neden neden neden hangi kafir ülkesi bize istediğimiz teroristi verdi de biz veriyoruz yeter yeter yeter bu acizlik
 • AkifAkif10 ay önce
  Türkiye ahmaklık yapmasın... O ülkelerin görevli militanları onlar... Gönderildiği an salıverilecek..
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018