Aykut Kocaman'ı ikna eden sözler!

4 Kasım'da 1-1 biten Osmanlı maçı sonrası patlayan kriz, son buldu. 48 saatlik krizin perde arkasında neler yaşandı?

08 Kasım 2017 Çarşamba 10:51
Aykut Kocaman'ı ikna eden sözler!

4 Kasım'da 1-1 biten Osmanlı maçı sonrası patlayan kriz, önceki akşam son buldu. 48 saatlik krizin perde arkasında neler yaşandı: "Gerekeni yapacağım" diyen Kocaman bu açıklamadan 5 dakika sonra özel aracıyla stattan ayrıldı.

Geceyi Ankara'da geçiren tecrübeli çalıştırıcı, telefonlarını kapattı. Pazartesi günü eşi Arzu Hanım'ın memleketi Gelibolu'da göründü. Aynı akşam saat 20.00'de İstanbul'a döndü ve Ali Yıldırım'la buluştu. Yıldırım, "Bu yola birlikte girdik, birlikte çıkarız. Sen gerçek bir Fenerbahçelisin, istifan bu kulübe zarardan başka bir şey vermez" dedi.

Kocaman, "Yarın (Salı) Samandıra'da takımla birlikte idmanda olacağım" diyerek kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadı. Ve sözünü tutup dünkü çalışmada yer aldı. Başkan hocanın geri dönüşünün ardından;

1- Samandıra'daki yetkilerini artırdı.
2- Yönetim, futbolcuların tüm hareketlerini yakından gözlemleyecek.
3- Kocaman yalnız bırakılmayacak.
4- Hocanın sıkıntısı olduğunda çözümün parçası olacak.


TRANSFER HEDEFLERİ VE ETO'O...

Edinilen bilgiye göre ara transferde öncelikli olarak golcü, sol bek ve orta saha alınacak. Golcü adayları arasında ilk sırada Antalyaspor'un yıldızı Samuel Eto'o yer alıyor.

Takımdan ayrılmak istediği ileri sürülen 36 yaşındaki Kamerunlu futbolcu için temaslara başlandı bile. Ali Yıldırım şu an için futbolcularla ilgili kadro dışı kararı olmadığını da sözlerine ekledi.

'VAN PERSİE İYİLEŞECEK, KADRO DIŞI YOK'

Krizin aşılmasında büyük rol oynayan Ali Yıldırım, basına kısa bir açıklama yaptı: "Hocamız maç sonrası yaptığı açıklamaların ardından benim bilgim dahilinde 2 günlük tatile gitti. Şimdi de döndü ve takımının başında. Neticeler başarısız olunca, spekülasyonların yapılması normal. Son iki haftada son dakikada yenilen goller hocayı üzdü. Güvenmesek takımın başına getirmezdik. Fenerbahçe bu günleri taraftarıyla, camiasıyla, formasıyla aşacak ve şampiyon olacak. Ocak ayında ihtiyaç duyulursa transfer olur. Van Persie ile ilgili çok iyi şeyler düşünüyoruz. İyileşip sahalara dönmesini bekliyoruz. Şu an için kadro dışı söz konusu değil."

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 10:51

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018