Aydın Doğan’ın avukatı FETÖ’den itirafçı oldu

Orhan Erdemli hakkında, "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı.

07 Aralık 2017 Perşembe 11:27
Aydın Doğan’ın avukatı FETÖ’den itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in tutuklu avukatlarından Orhan Erdemli hakkında, "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Aydın Doğan’ın da avukatlık hizmeti aldığı Rehber Hukuk Bürosu’nun sahibi olan Erdemli'nin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile görüşmesine ilişkin bilgilere yer verildi.

Erdemli’nin Gülen ile ilişkisiyle ilgili soruya "2015 yılı Nisan ayında, Pensilvanya’ya Fetullah Gülen'in yanına gittim. Bu randevuya, Gülen'in kardeşinin dünürü avukat Osman Karakuş ile gittim. Gitme sebebim, her ne kadar Gülen'in fiilen avukatlığından azledilmiş olsam da Bank Asya'da bulunan hesabıma, Işık Yayıncılık- Fetullah Gülen şeklinde yatan 5 bin 900 liralık paraydı. Bu paradan kurtulmak istiyordum ama burada olayı çözemedim, kendisi ile bu konuyu görüşemedim" şeklinde cevap verdiği aktarıldı.

GÜLEN’İN AKIL HOCASI HÜSAMETTİN CİNDORUK’TU

İddianamede, avukat Erdemli'nin ifadesinde ayrıca, "FETÖ/PDY'nin 2000 yılında İstanbul imamı olarak bilinen, resmiyette Samanyolu Tv'nin çalışanı görünen Ahmet Kara'nın, Gülen'in DGM’de yargılandığı dönemlerde kendisini bir gün telefonla arayıp Hüsamettin Cindoruk'un adresini verdiği ve Cindoruk'un davayla ilgili tavsiyeleri olacağını söylediğini" de belirttiği anlatıldı.

İddianamede, "Gitmesem başıma bela olacaklardı. Beyoğlu’nda Mısır Apartmanı'ndaki Hüsamettin Cindoruk’un ofisine gittim. Oradaki konuşmalardan bu grubun akıl hocasının Hüsamettin Cindoruk olduğunu anladım. Görüşmenin bana hukuki hiçbir katkısı olmadı. Bir süre sonra ofisten çıktım" sözlerine yer verildi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 11:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Kasım 2018