Avrupa’nın tavrı barbarca

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplandı. Suriye ve Irak başta olmak üzere güvenlik konularının ele alındığı toplantıda, Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasındaki kriz ve kaosun muhtemel sonuçları tartışıldı.

21 Mart 2017 Salı 06:38
Avrupa’nın tavrı barbarca

HABER MERKEZİBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan  Bakanlar Kurulu toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Toplantının ana konusunu Suriye ve Irak’taki gelişmeler ile Avrupa ülkelerinde Türkiye’ye yönelik yaklaşımlar oluşturdu. Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bütün milletimizin ibretle izlediği gibi Türk vatandaşlarının barışçıl gösteriyi atlarıyla, köpekleriyle engelleyecek kadar barbarca tutum içerisine girdiler. Bu tavrı reva görenler terör örgütü PKK’nın açık bir şekilde gösteri yapmasına ses çıkarmadılar. Hatta PKK’nın Almanya’nın şehirlerinde polisin gözetimi altında güvenlikle yapmalarını sağlayacak imkanı sağladılar. Bu kabul edilemez. Son derece yanlış tavır ve tutumdur.

Bu örgütün açıkça posterleriyle Türkiye karşıtı gösteri yapmasına müsaade etmek, dostu oldukları Türkiye’nin bakanlarına toplantı yapmasına izin vermeme tavrını kabul etmiyoruz. Bu tavrı açıkça kınadığımızı belirtiyoruz. Avrupa’da nazizmin ayak seslerinin yükseldiğini söylüyoruz. Akıllarını başlarına alsınlar.”

FETÖ’YE ARKA ÇIKMAK DEMEKTİR

Alman istihbaratının başkanı 15 Temmuz darbe teşebbüsünde FETÖ izine rastlanmadığını, Türkiye’nin inandırıcı olmadığını söylediği cümleler kabul edilebilir değildir. FETÖ’nün bu işin arkasında olduğunun ispat edilebilmesi için 250 bin kişi mi ölmeliydi? 2 bin 500’e yakın yaralımız, bombalanmış olan Külliye, TBMM, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Boğaz Köprüsü’ndeki o görüntüler. İnsanların üzerinden geçen tankların görüntüleri yeterli deliller değil midir? Hangi akla hizmet söylenmiş bir söz olduğunu anlamakta zorlandığımızı söylemek isterim. FETÖ’ye arka çıkmak demektir. Bütün bunları bir telaşla söylenmiş, Türkiye’nin referandumunda ‘Evet’ çıkmaması için söylenmiş sözler olarak gördüğümüzü belirtmek isterim.  Türkiye’nin hangi sistemle yönetileceğine falanca ülkede oturan biri karar veremez. Buna aziz Türk milleti karar verir. Türkiye’deki referandum TBMM’den 339 milletvekilinin ‘Evet’ oyu ile çıkmış ve milletin önüne gitmektedir. Hariçten gazel okumasınlar. Türk halkının tercihlerine saygı duysunlar.”

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 06:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü