Avrupa'dan CHP'ye büyük şok! Seçimler iptal...

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Türkiye'deki referandum sonuçlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Jagland'ın sözleri Anayasayı ihlal ederek AYM'ye giden CHP yönetimini çok üzecek... Jagland "Türkiye'deki seçimleri iptal etmeye kimsenin hakkı yok" dedi.

21 Nisan 2017 Cuma 14:36
Avrupa'dan CHP'ye büyük şok! Seçimler iptal...

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, hiçbir uluslararası kurumun herhangi bir ülkedeki referandum sonucunu geçersiz sayma hakkı bulunmadığını söyledi.

KİMSENİN REFERANDUMU GEÇERSİZ SAYMA HAKKI YOK

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Strazburg'da yaptığı, Alman basınında yer alan açıklamasında, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) halk oylamasının iptaline yönelik başvuruları reddetmesinin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AHİM) taşınmasının düşünebileceğini belirtirken, "Hiçbir uluslararası kurumun, herhangi bir ülkedeki bir referandumu geçersiz sayma hakkı yok." ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 14:36

YORUM YAZ

 • can ugurcan ugur1 yıl önce
  iptal olursa e ile evet çıkacağı için korkudan söylemiştir.
 • anti hainanti hain1 yıl önce
  rabbim sen bunlaradestek veren sahte müslümanlarıda onları da çok acil helak et ülkemizi bu pisliklerden temizleinşeallah amin amin..
 • MehmetMehmet1 yıl önce
  Bu konuda kim CHP'yı anlamıyorsa bendeniz anlıyorum. CHP bir an için Necdet SEZER ve eski danıştayı hatırladı, belki burada bir ekmek çıkar diye düşünüyordur. Hani hatırlayın; Ak Parti Hükümet olmuş ve durmadan çalışıp kanunları çıkarıyor ve o kanunlar Necdet SEZER'den olumsuz dönüyor ve CHP bıyık altında kıs kıs gülüyordu. Ak Parti bu sefer Serzer'i zorlayınca da bu sefer CHP anayasaya başvuruyor ve kanun etten püften gerekçelerle iptal ediliyor ve işler yarıda bırakılıyor ve Türkiye zayıf bırakılıyordu.
 • Vatandaş Vatandaş 1 yıl önce
  Chp milletine hicbir dönemde güvenmediki.
 • ali koçali koç1 yıl önce
  HAYRET DÜRÜSTMÜŞ
 • hayrihayri1 yıl önce
  Allahin frenki anliyor bizim laikcilere laf anlatamiyorsun, yenildin kardesim! neden anlamak istemiyorsunuz, ha mac 1:0 lehimize bitmis ha 10:0, anliyacaginiz 3 puani kaptik, arkadas kime anlatiyorumki, degil futboldan anlamak, bunlara körebeyi bile anlatamassin, komik olanida ney biliyormusunuz, Türkiyeyi yöneteceklermis :) ... ,,cakma gandi,... 2 sene sonra bunlar artik tarih olacak! birakin biraz daha güldürsünler
 • YükselYüksel1 yıl önce
  Aklı başında bir açıklama yapan biri çıktı bari
 • CİHANGİR SELCUKOSMANLI CİHANGİR SELCUKOSMANLI 1 yıl önce
  EVET BAZENADALETLİ,DOĞRU VE VİCDAN SAHİBİBATILILARDAÇIKIYOR. COPLÜKTE AÇAN ÇİÇEKLERGIBİ...
 • OsmanOsman1 yıl önce
  Gezi zekalı Chp, Bop planından haberiniz yok. Rice 2004 yılında Bop'u anlatırken herşeyi açık açık anlatiyor. Yani Chp bitti diyor... Açin youtuba bakin...
 • osmanoğlu2023osmanoğlu20231 yıl önce
  batı boş değilmiş baksen! fakat ağzıyla kuş tutsalarda srebrenitsakarabağ sabra şatilahalep bağdat musul gazze kabul kahire kısacası tüm müslüman coğrafyada bildiğimiz ve bilemediğimiz müslümanların kıyma makinesinden geçirir gibi katledilmeleri insan olduklarını iddia edemezlerbile!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü