Avrupa değerlerini ayaklar altına aldı

Avrupa’yı sert şekilde eleştiren Başbakan Yıldırım, “Hollanda’da, ne kadar çok methettikleri, böbürlendikleri Avrupa değeri varsa hepsini ayak altına aldılar. Bunların sicili Bosna’da belli, Bosna’daki katliamdan biliyoruz biz bunları. Bunlar, Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı eden darbecilerin yanında yer aldılar” dedi.

16 Mart 2017 Perşembe 05:28
Avrupa değerlerini ayaklar altına aldı

Başbakan Binali Yıldırım, referundum çalışmaları kapsamında partisinin Ardahan ve Artvin mitinlerine katılarak vatandaşlara seslendi. Avrupa’yı topa tutan Başbakan Yıldırım, “Hollanda’da, ne kadar çok methettikleri, böbürlendikleri Avrupa değeri varsa hepsini ayak altına aldılar. Bunların sicili Bosna’da belli, Bosna’daki katliamdan biliyoruz biz bunları. Bunlar Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı eden darbecilerin yanında yer aldılar” dedi.

Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisince Artvin Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Avrupa’nın 16 Nisan’daki halk oylamasına “evet” oyu verilmesine karşı çıktığını belirtti.

“Avrupa işine bak sen işine...”

“Avrupa işine bak sen işine. Türkiye’nin işlerine burnunu sokma” diye seslenen Yıldırım, Hollanda’nın, bakanları durdurduğunu, soydaşların üzerine “atları, itleri” sürdüğünü ifade etti. Yıldırım, “Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız. Doğru bir iş yapıyoruz” dedi. Avrupa’da İslam düşmanlığı, ırkçılık yapıldığını, ırkçı partilere çok yüz verildiğini söyleyen Yıldırım, marjinal, ırkçı, Türk, Müslüman düşmanı siyasetin yükselmesinin Avrupa’nın başının derdi olduğunu vurguladı.

“28 ŞUBAT AVUSTURYA’DA!”

Yıldırım, Avusturya’da iş yerlerinde başörtüsünün yasaklandığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynen bizim 28 Şubat gibi. Biz bütün yasakları kaldırdık, şimdi onlar başladılar. Türkiye demokrasisinin kalitesi, standardı yükselirken Avrupa’da kalite düşmeye devam ediyor. Seyahat özgürlüğünü engelliyorlar, gösteri ve yürüyüşleri, insanların fikrini söylemesini, basın özgürlüğünü engelliyorlar. O gün Hollanda’da ne kadar çok methettikleri, böbürlendikleri Avrupa değeri varsa hepsini ayak altına aldılar. Bunların sicili Bosna’da belli, Bosna’daki katliamdan biliyoruz biz bunları. Bunlar Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı eden darbecilerin yanında yer aldılar. Bunlar 15 Temmuz’da FETÖ darbesinde sus pus oldular, ağızlarını açmadılar.”

16 NİSAN’DA CEVABINA ALACAKLAR

Avrupa’nın teröre desteğini de hatırlatan Başbakan, şunları dile getirdi: “Bunların sicili kabarık. Bunların çifte standartlı ikiyüzlülükleri bir sanat haline gelmiş. Almanya’ya, Hollanda’ya ‘hayır’ kampanyası yapanlar gidecek, elini kolunu sallayarak istediğini yapacak, PKK’nın yandaşları, FETÖ’nün yandaşları istediği gibi cirit atacak, onlara ses yok vatanını, bayrağını, ülkesini seven bu ülkenin onurlu, şerefli vatandaşlarına yasak, engel getirecekler. Bunun cevabını 16 Nisan’da en güzel şekilde benim milletim verecek.” Soğuk kanlı, sakin olacaklarını, akılla hareket edeceklerini, duygularının esiri olmayacaklarını belirten Başbakan, “Biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. 16 Nisan ile birlikte daha güçlü, büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Ülkemizi 2053’e, 2023’e taşıyacak büyük projeler hayata geçecek” dedi.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 16 Mart 2017 Perşembe 05:28

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü