Avrupa da ‘Gitsin’ dedi

Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemini öngören anayasa değişikliği oylamasını kaybedince YSK, Danıştay ve AYM’ye itirazlarda bulunup, istifa çağrılarını öteleyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun suyu iyice ısındı.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 09:21
Avrupa da ‘Gitsin’ dedi

MUHAMMED UZUN / İSTANBULCadı kazanına dönen CHP’nin Hollanda’da yaptığı bir istişare toplantısında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yetersizliği, bu yetersizliğiyle partinin başında durmasının anlamsız olduğu dile getirildi. 

NEDEN KOLTUĞUNU BIRAKMIYOR?

Geçtiğimiz günlerde CHP Hollanda Birliği, Hollanda’nın Rotterdam kentinde, ‘Hayır’ımıza Sahip Çıkıyoruz’ adlı konferans düzenlediği öğrenildi.  CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker’in konuşmacı olarak katıldığı konferansı, CHP Hollanda Birliği Başkanı Arzu Özalp ve CHP Hollanda ikinci Başkanı Necdet Yüksekbaş yönetti. 

CHP’Lİ ASLAN: ERDOĞAN BİR LİDERDİR 

Hararetli geçen programın soru cevap bölümünde ise kılıçlar yeniden çekildi. Kılıçdaroğlu’nun akrabası olduğunu söyleyen Hollanda Alevi Federasyonu Genel Başkanı Müslüm Aslan, CHP’de liderlik sorununun var olduğunu ifade etti. Köklü bir CHP’li olduğunu dile getiren Müslüm Aslan, “Yıllarca ailemle birlikte bu partiye oy verdik. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Kazancı Yokuşu’nda anma programı düzenlendi. Ama Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı. CHP’de bir liderlik sorunu var. Tayyip Erdoğan bir liderdir. Kılıçdaroğlu ise yetersizdir” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU PROJE Mİ? SORUSU

Programda konuşan Hollanda Türkleri Konseyi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cingöz ise,  tüm seçimleri kaybeden Kılıçdaroğlu’nun neden hâlâ genel başkanlık koltuğunda oturduğunu sordu. FETÖ’nün kaset kumpasıyla CHP’nin başına geçen Kılıçdaroğlu için “Proje mi?” diyen Mustafa Cingöz’ün “7 yıldır seçim kaybetmiş bir genel başkanın hâlâ aynı yerinde kalması doğru mudur? Genel anlamda Kılıçdaroğlu’nun CHP başına gönderilmiş bir proje olduğu söyleniyor” yorumunda bulunması; CHP’nin parti içi kavgasının sadece ülke sınırları içinde olmadığını ortaya koydu.

Haber Tarihi: 06 Mayıs 2017 Cumartesi 09:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü