AVM'de yakalanan DAEŞ'li teröristler hakkında karar

İstanbul Bayrampaşa'da AVM içerisinde yakalanan ve bu akşam saatlerinde mahkemeye sevk edilen 2'si kadın 4 DAEŞ bombacısı tutuklandı.

10 Kasım 2017 Cuma 19:57
AVM'de yakalanan DAEŞ'li teröristler hakkında karar

Cumhuriyet Bayramı'nı kana bulama planı içerisinde eyleme geçemeden İstanbul TEM ekiplerince yakalanarak etkisiz hale getirilen Mücahit ve Sezen Pekdemir ile Can ve Hatice Yele isimli evli çiftler 12 günlük bir sorgunun ardından akşam saatlerinde İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Yakalandıkları AVM'nin emanetine bıraktıkları 4 mikrodalga fırının içerisinde bulunan 4 bombanın yanısıra 63 adet bombanın ve uzaktan patlatmalı bomba ve canlı bomba yelekleriyle yakalanan teröristlerin olay öncesi çocuklarını yanlarına bıraktıkları hastanedeki bir çiftte soruşturma kapsamında gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDILAR

DEAŞ'lı teröristler Mücahit ve Sezen Pekdemir ile Can ve Hatice Yele sevk edildikleri mahkemece tutuklanıp cezaevinde gönderildiler

İFADE VERMEDİLER

Afganistan kamplarında bomba ve suikast eğitimi alan ve örgüt talimatıyla harekete geçtiği öğrenilen Can Yele tarafından yapıldığı belirlenen bombaların incelemesi sürerken 2'si kadın 4 teröristin Emniyet'te susma haklarını kullanıp ifade vermedikleri öğrenildi.

EVLERİNİ ATEŞE VERMİŞLERDİ

Planladıkları eylemi gerçekleştirmek için harekete geçmeden önce Esenyurt ve Arnavutköy'deki bomba ve bomba düzeneklerinin yapıldığı evlerini ateşe verdikleri tespit edilen teröristlerin, planladıkları saldırılardan önce keşif yaptıkları ve keşif esnasında yanlarında çocuklarının bulunduğu da tespit edilmişti.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 19:57
  • Ebu Enes Ebu Enes 2 ay önce
    Aha müşrikler yine ahkam kesmeye başlamış.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 21.01.2018